Pasaulyje

2019.10.09 19:54

Šaltinis: JK „Brexito“ sekretoriaus vizitas į Briuselį atidedamas iki penktadienio

JK ir Airijos premjerai ketvirtadienį susitinka aptarti „Brexito“
BNS2019.10.09 19:54

Jungtinės Karalystės „Brexito“ reikalų sekretoriaus Stepheno Barclay vizitas į Briuselį, kur jis turi susitikti su Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku Micheliu Barnier , buvo atidėtas iki penktadienio, pranešė derybų procesui artimas šaltinis iš Bendrijos.

S. Barclay vizitas į Briuselį, iš pradžių planuotas ketvirtadienį, rengiamas deryboms dėl JK išstojimo iš bloko pasiekus kritinę fazę, likus savaitei iki svarbaus ES viršūnių susitikimo, kuris vyks spalio 17–18 dienomis, ir trims savaitėms iki planuojamos „Brexit“ datos – spalio 31-osios.

Minėtas šaltinis sakė, kad S. Barclay ir M. Barnier penktadienį drauge pusryčiaus, bet jokios konkrečios britų pareigūno vizito atidėjimo priežasties jis nenurodė.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ketvirtadienį susitiks su Airijos ministru pirmininku Leo Varadkaru svarbių derybų dėl „Brexito“, pranešė Dauningo gatvė.

„Tai bus privatus susitikimas, leisiantis abiem lyderiams ir jų komandoms surengti detalių diskusijų“, – sakoma trumpame B. Johnsono biuro pranešime. Jųdviejų susitikimas įvyks per pietus šiaurės vakarų Anglijoje.