Pasaulyje

2019.10.09 19:23

JT Saugumo Taryba rengia skubų posėdį dėl Turkijos operacijos Sirijoje

BNS2019.10.09 19:23

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba ketvirtadienį rengia skubų posėdį dėl Turkijos karinės operacijos šiaurės Sirijoje, trečiadienį informavo diplomatai.

Posėdis už uždarų durų vyks ketvirtadienio ryte. Jis šaukiamas Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės iniciatyva, nurodė diplomatai.

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai (JTST) pirmininkaujantis Pietų Afrikos Respublikos ambasadorius Jerry Matthewsas Matjila trečiadienį paragino Turkiją „ginti civilius“ ir elgtis „kuo santūriau“ per savo karinę operaciją Sirijoje.

J. M. Matlija išreiškė viltį, kad JT Saugumo Taryba artimiausiu metu galės aptarti padėtį karo draskomoje šalyje, bet pabrėžė, kad šaukti tokį posėdį gali tik rezoliucijų dėl Sirijos rengėjai.

Belgija, Vokietija ir Kuveitas yra Tarybos narės, kurioms pavesta stebėti humanitarinę padėtį Sirijoje – taigi, būtent joms tektų šaukti neeilinę sesiją.

Savo komentarus PAR diplomatas, kurio šalis pirmininkaus Tarybai iki spalio pabaigos, išsakė prieš susitikimą, skirtą padėčiai Kongo Demokratinėje Respublikoje aptarti.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas anksčiau trečiadienį paskelbė, kad jo šalis pradėjo karinę operaciją prieš Sirijoje veikiančias Vakarų palaikomas kurdų sukarintas organizacijas, kurias Ankara laiko teroristinėmis.

J. Stoltenbergas ragina Turkiją elgtis santūriai Sirijoje

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas trečiadienį Aljanso vardu paragino Turkiją elgtis santūriai per pradėtą karinę operaciją Sirijoje.

„Tikiuosi, kad Turkija elgsis santūriai ir garantuos, kad jos veiksmai Sirijos šiaurėje bus proporcingi ir gerai apgalvoti“, – Romoje per spaudos konferenciją su Italijos premjeru Giuseppe Conte (Džiuzepe Konte) kalbėjo NATO vadovas.

Jis pridūrė, jog turkų kariškiams „svarbu vengti veiksmų, galinčių dar labiau destabilizuoti regioną, padidinti įtampą ir nulemti žmonių kančias“.

Vis tik J. Stoltenbergas pripažino, kad Turkijos susirūpinimas dėl savo saugumo yra pagrįstas, nes ši valstybė yra Sirijos krizės priešakinėje linijoje.

Aljanso generalinis sekretorius pranešė aptarsiantis šį klausimą su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu penktadienį.

Anksčiau trečiadienį Ankara pradėjo karinę operaciją prieš Sirijoje veikiančias Vakarų palaikomas kurdų sukarintas organizacijas, kurias Turkija laiko teroristinėmis.

Taip pat skaitykite