Pasaulyje

2019.10.09 12:39

Rusija paskelbė Navalno kovos su korupcija fondą „užsienio agentu“

LRT.lt2019.10.09 12:39

Rusijos teisingumo ministerija opozicionieriaus Aleksejaus Navalno kovos su korupcija fondui suteikė „užsienio agento“ statusą, praneša BBC.

Ministerijos išplatintame pranešime rašoma, jog spalio 9 dieną A. Navalno „Kovos su korupcija fondas“ (FBK) yra pripažįstamas kaip nepelno siekianti organizacija, atliekanti užsienio agento darbą.

Anot ministerijos, toks sprendimas buvo atliktas išnagrinėjus anksčiau fondo štabe surengto reido metu paimtus dokumentus.

Tyrimas prieš fondą buvo pradėtas rugpjūčio 3-ąją, tada pareigūnai pareiškė, jog fondo darbuotojai gali būti susiję su pinigų plovimu, rašo BBC.

A. Navalnas „Kovos su korupcija fondas“ įkūrė 2011 metais. Po metų Rusija priėmė „užsienio agentų“ įstatymą, pagal kurį finansavimą iš užsienio šaltinių gaunančios ir politine veikla užsiimančios organizacijos laikomos užsienio agentais. Vis dėlto Rusijos nevyriausybininkai teigia, kad „politinės veiklos“ apobrėžimas įstatyme yra neaiškus ir leidžia valdžios institucijoms praktiškai bet kurią nevyriausybinę organizaciją priskirti užsienio agentams.

Užsienio agentais pripažintoms organizacijoms galioja griežtesni valstybės suvaržymai.