Pasaulyje

2019.10.09 11:08

Žiniasklaida: Rytų partnerystės susitikimas su ES neįvyko, nes Lukašenka neketino dalyvauti

LRT.lt2019.10.09 11:08

Minske turėjęs vykti „Rytų partnerystės“ forumas, kuriame ES valstybių atstovai ir baltarusiai tikėjosi išspręsti supaprastintų vizų bei kitus klausimas, neįvyko paskutinę akimirką vizitą atšaukus ES diplomatijos vadovei Federicai Mogherini. „Belsat“ praneša, kad toks sprendimas buvo priimtas, nes susitikime neketino dalyvauti Aliaksandras Lukašenka.

Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka spalio 4 ir 5 dienomis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu Žitomyre, o būtent tomis dienomis Minske turėjo vykti minėtas forumas. Po F. Mogherini vizito atšaukimo, kelionę į Minską atšaukė ir Lietuvos bei Lenkijos užsienio reikalų ministrai.

„Kas liečia Baltarusiją, tikėjausi, jog mano kolegė ponia Mogherini tęs derybas šiomis dienomis. Tačiau, deja, vizitas neįvyko, nes Baltarusijos prezidento taip pat nėra valstybėje. Tikiuosi, kad susitarimas dėl vizų bus pasirašytas, kaip ir susitarimas dėl ES ir Baltarusijos partnerystės prioritetų“, – išplatintame pareiškime teigia Europos komisaras Kaimynystės politikai ir plėtrai Johannesas Hahnas.

Po vizitų atšaukimo, Baltarusijos Užsienio reikalų ministerija nurodė, kad forumas nebuvo atšauktas, tik perkeltas į kitą datą, tiesa, kokia ji, nedetalizavo.

Nuo 2020-ųjų vizos baltarusiams, vykstantiems į ES, taps gerokai brangesnės, jei nebus pasirašytas susitarimas.

Taip pat skaitykite