Pasaulyje

2019.10.08 14:15

Švedijos karalius Karlas Gustavas pašalino 5 anūkus iš karališkosios šeimos, jie nebus išlaikomi valstybės

LRT.lt2019.10.08 14:15

Švedijos monarchas karalius Karlas XVI Gustavas pašalino 5 savo anūkus iš karališkosios šeimos. Tai reiškia, kad jie nebeturės „karališkosios didenybės“ titulo, neturės atlikti oficialių kilmingųjų pareigų bei nebus išlaikomi iš valstybės biudžeto, nurodo BBC.

Vietoje to, jie išlaikys kunigaikščių ir kunigaikštyčių titulus. Šis sprendimas neliečia 2 anūkų, kurie yra tiesioginėje sosto paveldėjimo linijoje. Stebėtojų nuomone, toks žingsnis atspindi plačiau paplitusį supratimą, kad nebūtina išlaikyti tokį didelį kilmingųjų skaičių už jų atliekamas oficialias pareigas.

Šis sprendimas liečia 2 princo Carlo Philipo sūnus bei tris princesės Madeleine atžalas. Jie ne tik nebeturės atlikti kilmingiesiems priskiriamų pareigų, bet ir neteks iš Švedijos biudžeto skiriamos kasmetinės išmokos.

Anot BBC kalbinto eksperto Rogerio Lundreno, šalies parlamentas prieš kelis metus žadėjo peržiūrėti kai kuriuos su karališkąja šeima susijusius principus, ypač dėl jos dydžio. Todėl Švedijos karalius ėmėsi veiksmų pats.

Pašalinimas iš karališkosios šeimos leis vaikams „gyventi įprastą gyvenimą“, teigia Švedijos istorikas Dickas Harrisonas. Anot jo, išlaikydami kunigaikščių titulus, šie vaikai išsaugo ir teorinę sosto paveldėjimo galimybę.