Pasaulyje

2019.10.07 07:34

Antro informatoriaus pranešimas galėtų pakirsti Trumpo argumentus

BNS2019.10.07 07:34

Antro informatoriaus pasirodymas galėtų pakirsti JAV prezidento Donaldo Trumpo ir jo sąjungininkų argumentus, kad pirmojo informatoriaus skundas buvo netinkamai pateiktas, nes daugiausia yra pagrįstas informacija iš antrų rankų.

Advokatas Markas Zaidas naujienų agentūrai AP sekmadienį atsiųstoje SMS žinutėje nurodė, kad antrasis informatorius, taip pat dirbantis žvalgyboje, kalbėjosi su žvalgybininkų bendruomenės vidaus priežiūros institucija. Šis žmogus nepateikė skundo, bet turi „tiesioginių žinių, paremiančių“ pirmojo informatoriaus teiginius.

Televizijos „ABC News“ sekmadienio pranešime apie antro informatoriaus pasirodymą cituojami M. Zaido žodžiai, kad antrasis informatorius yra žvalgybos pareigūnas, „turintis tiesioginių žinių apie kai kuriuos iš pradinio skundo teiginių“ dėl numanomų D. Trumpo bandymų spausti Ukrainą siekiant asmeninės politinės naudos.

D. Trumpas atmeta kaltinimus, kad padarė ką nors nederama.

Pirmasis informatorius, CŽA pareigūnas, rugpjūčio 12 dieną pateikė oficialų skundą, kuris išprovokavo prezidento apkaltos tyrimą. Tyrimui vadovauja Atstovų Rūmų demokratai.

Skunde teigiama, kad D. Trumpas „naudojosi savo postu siekdamas užsienio šalies įsikišimo“ į 2020 metų JAV prezidento rinkimus.