Pasaulyje

2019.10.05 18:19

Šiaurės Korėjos ir JAV delegacijos dalyvauja branduolinėse derybose Stokholme

BNS2019.10.05 18:19

Šiaurės Korėjos ir JAV pareigūnai po kelių mėnesių aklavietės bei po Pchenjano šią savaitę atlikto balistinės raketos bandymo šeštadienį Stokholme dalyvauja naujose darbinio lygio derybose dėl branduolinio nusiginklavimo.

Derybose dalyvaujančių delegacijų sudėtyje yra Šiaurės Korėjos delegacijos vadovas Kim Myong Gilas ir JAV specialusis pasiuntinys Šiaurės Korėjoje Stephenas Biegunas.

Kim Myong Gilo ir S. Bieguno susitikimas numatytas gerai saugomoje vietoje saloje netoli Stokholmo, už kelių šimtų metrų nuo Šiaurės Korėjos ambasados, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

Pirmieji automobiliai tamsintais stiklais atvyko iškart po 9 val. ryto vietos laiku (10 val. Lietuvos laiku).

„Džiaugiuosi, kad į Švedijoje vykstančias darbinio lygio derybas atvyko JAV ir Šiaurės Korėjos delegacijos“, – tviteryje parašė Švedijos užsienio reikalų ministrė Ann Linde.

„Dialogas reikalingas norint pasiekti branduolinį nusiginklavimą ir rasti taikų sprendimą“, – pridūrė ministrė.

Panašaus lygio derybos dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo vyko Stokholme 2018 metų kovo mėnesį bei šių metų sausį.

Pasak analitikų, Šiaurės Korėja diplomatinius pasiūlymus dažnai susieja su kariniais veiksmais, kad išlaikytų spaudimą derybų partneriams. Daugelis mano, kad šis metodas suteikia derybose papildomą svertą.

Trečiadienį Pchenjanas išbandė tai, ką jis pavadino „ypač didele“ balistine raketa, praėjus vos kelioms valandoms po to, kai pareiškė norįs atnaujinti darbinio lygio derybas su Vašingtonu.

Kalbėdamas Pekine prieš pat kelionę į Švedijos sostinę, Kim Myong Gilas pareiškė esąs „optimistiškai“ nusiteikęs dėl derybų.

Vašingtonas su nekantrumu laukia dialogo atnaujinimo, kuris iš esmės sustojo po žlugusio JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo šį vasarį Hanojuje.

Šiaurės Korėja pareiškė iš povandeninio laivo trečiadienį paleistos balistinės raketos bandymu pradėjusi naują savo gynybinių pajėgumų etapą – labiausiai provokuojantį nuo tada, kai 2018 metais Pchenjanas pradėjo dialogą su Vašingtonu.

Pentagonas ketvirtadienį pareiškė, kad raketa, regis, buvo paleista iš „jūrinės platformos“, o ne iš povandeninio laivo.

D. Trumpas teigė nematantis jokių problemų dėl anksčiau Šiaurės Korėjos atliktų trumpojo nuotolio balistinių raketų bandymų ir tvirtina, kad jo asmeniniai ryšiai su Šiaurės Korėjos lyderiu išliko geri.