Pasaulyje

2019.10.05 08:07

Kandidatą į JAV prezidentus Sandersą buvo ištikęs infarktas

Karolis Broga, ELTA2019.10.05 08:07

Gydytojai patvirtino, kad JAV senatorių Bernie Sandersą prieš tris dienas buvo ištikęs infarktas. Jie taip pat pranešė, kad politikas buvo paleistas iš Las Vegaso ligoninės, informuoja naujienų agentūra AFP.

B. Sandersas siekia tapti Demokratų partijos kandidatu 2020 m. JAV prezidento rinkimuose. Jo rinkimų štabas išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad 78 metų politikas jaučiasi puikiai.

„Senatoriui Sandersui buvo diagnozuotas miokardo infarktas“, – sakė politiką prižiūrėję gydytojai.

„Į užsikimšusią koronarinę arteriją laiku buvo įstatyti du stentai. Visos kitos arterijos buvo normalios. Jo gydymas ligoninėje praėjo be netikėtumų ir tikimasi geros pažangos“, – teigiama gydytojų pareiškime.

B. Sandersui prezidento rinkimų kampaniją teko pertraukti po to, kai lankydamasis Las Vegase jis pajuto skausmą krūtinėje.

„Po dviejų su puse dienų ligoninėje aš jaučiuosi puikiai ir nekantrauju grįžti prie darbo po trumpos pertraukėles“, – sakė B. Sandersas.

Vermonto senatorius turėtų dalyvauti ketvirtuosiuose Demokratų partijos debatuose, kurie įvyks Ohajo valstijoje spalio 15 d.

B. Sandersas – vyriausias kandidatas siekiantis mesti iššūki 73 metų JAV prezidentui Donaldui Trumpui. Pagal apklausas tarp Demokratų kandidatų jis rikiuojasi trečias, po Joe Bideno, kuriam 76 metai, ir Elizabeth Warren, kuriai 70 metų.

Kovo mėnesį B. Sandersas susitrenkė galvą į dušo duris ir jam prireikė septynių siūlių galvoje, bet jis netrukus tęsė rinkimų kampaniją.

Rugsėjį politikas atšaukė tris renginius Pietų Karolinoje dėl užkimimo.

B. Sandersas save laiko demokratiniu socialistu, norinčiu apmokestinti turtinguosius ir užtikrinti visuotines sveikatos priežiūros paslaugas.

2016 m. B. Sandersas nusileido Hillary Clinton, kurią Demokratų partija pasirinko kandidate į prezidentus.