Pasaulyje

2019.10.03 14:59

Naujoji Europos Komisijos vadovė žada nesinuomoti buto: miegos biuro poilsio kambaryje

BNS2019.10.03 14:59

Būsima Europos Komisijos vadovė Ursula Von der Leyen, užuot išsinuomojusi didesnį būstą, ketina įsikurti nedideliame poilsio kambaryje, esančiame šalia jos biuro Briuselyje, ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP sakė jos darbuotojai. 

Europos Komisijos pirmininkas neturi oficialios rezidencijos. Šis faktas smarkiai erzino U. von der Leyen pirmtaką Jeaną-Claude'ą Junckerį, kuris vienam Vokietijos laikraščiui skundėsi, kad yra priverstas gyventi viešbučio kambaryje, per mėnesį atsieinančiame 3 200 eurų.

Šalia U. von der Leyen biuro 13-ame Europos Komisijos pastato „Berlaymont“ aukšte yra nedidelis 25 kv. metrų kambarys, kurį būsima Europos Komisijos vadovė kiek pertvarkė, kad jame būtų patogu nakvoti.

U. von der Leyen tai ne naujiena. Paskirta Vokietijos gynybos ministre ji darbo dienas leisdavo savo biure Berlyne, o savaitgaliais sugrįždavo į šeimos namus Hanoveryje.

Namai – Hanoveryje

Vienas U. von der Leyen aplinkos pareigūnas sakė, kad būsimai Europos Komisijos pirmininkei įsikūrus griežtai saugomame „Berlaymont“ pastate, nereikės skirti lėšų atskirų apartamentų apsaugai. Be to, tai leis U. von der Leyen išvengti liūdnai pagarsėjusių Briuselio transporto kamščių rytinio piko metu.

„Galime patvirtinti, kad išrinktoji Komisijos pirmininkė norėtų tomis dienomis, kai bus Briuselyje, nakvoti šalia pirmininko biuro esančiame poilsio kambaryje“, – sakė pareigūnas, patvirtindamas Vokietijos laikraščio „Die Welt“ pranešimą.

Jos „pagrindinis būstas visada buvo ir bus Hanoveryje“, pridūrė pareigūnas.

Be 28 tūkst. eurų mėnesinės algos, kurią gauna kaip išrinktoji Europos Komisijos pirmininkė, U. von der Leyen taip pat gauna 4 185 eurus apgyvendinimo išlaidoms padengti. Kol kas neaišku, ar gyvendama savo biure U. von der Leyen toliau prašys šios kompensacijos.

U. von der Leyen prie Europos Komisijos vairo oficialiai stos lapkritį.

Anksčiau šiais metais J.-C. Junckeris interviu Vokietijos laikraščiui „Bild“ piktinosi, kad neturi oficialios rezidencijos. Anot Europos Komisijos pirmininko, dėl to jis negali pasikviesti pasaulio lyderių, nes turėtų kalbėtis su jais sėdėdamas ant savo viešbučio lovos.

Buvęs Liuksemburgo premjeras sakė, kad NATO vadovas Jensas Stoltenbergas kartais pasikviečia jį ir Europos Vadovų Tarybos pirmininką Donaldą Tuską apsistoti savo rezidencijoje, „kai mums reikia pailsėti“.