Pasaulyje

2019.10.01 16:42

Taivane sugriuvo tiltas virš upės

blėsta viltys rasti šešis dingusius žmones
BNS2019.10.01 16:42

Po antradienį Taivane įvykusios tilto griūties tebeieškoma šešių dingusių žmonių, bet vilčių rasti juos gyvus beveik nėra.  

Nelaimė antradienį anksti ryte įvyko Taivano rytinėje pakrantėje esančios Ilano apygardos Nanfangao vietovėje. Tiltas nugriuvo ant po juo prišvartuotų žvejybos laivų.

Stebėjimo kameros užfiksavo dramatišką akimirką, kai sugriuvo 140 m ilgio arkinis tiltas.

Vaizdo įraše matyti, kaip nuolaužos užvirsta ant mažiausiai trijų prišvartuotų žvejybos laivų, o kartu su jomis į vandenį nugarma tilto nespėjęs pervažiuoti benzinvežis.

Per nelaimę buvo sužeisti mažiausiai 12 žmonių: šeši filipiniečiai ir trys indoneziečiai darbininkai, taivanietis benzinvežio vairuotojas ir du pakrančių apsaugos tarnybos pareigūnai, pranešė Taivano nacionalinė priešgaisrinės apsaugos agentūra.

Sugriuvus 1998 metais pastatytam tiltui buvo pradėta gelbėjimo operacija ir vėliau pranešta, kad dingo šeši darbininkai užsieniečiai, kurie tikriausiai liko po nuolaužomis atsidūrusiuose žvejybos laivuose.

Vieną smarkiai apgadintą laivą antradienio popietę pavyko ištraukti, tačiau dar du tebėra po nuolaužomis, o vanduo kyla.

„Nuo nelaimės jau praėjo nemažai laiko. Net jei darbininkai išgyveno per griūtį, jie tikriausiai jau pristigo oro“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas vietos pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

Ilano priešgaisrinės apsaugos departamento viršininkas Hsu Song-yi sakė, kad gelbėtojams nesiseka pasiekti po vandeniu atsidūrusių dviejų laivų.

„Tai sudėtinga gelbėjimo operacija. Konsultuojamės su pastatų ir laivų statybos ekspertais, todėl užtrukome. darome viską, ką galime“, – kalbėjo jis.

Į vandenį nugarmėjęs benzinvežis užsiliepsnojo.

Kol kas neaišku, dėl ko sugriuvo tiltas. Pirmadienio vakarą per Taivaną praūžė taifūnas, atnešęs į kai kuriuos rytinės pakrantės rajonus smarkių liūčių ir siautulingą vėją. Tačiau tuo metu, kai sugriuvo tiltas, oras buvo geras.

Tragedija Taivane: su griūnančiu tiltu į upę garmėjo ir benzinvežis, po jais atsidūrė žvejų laivai