Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.27 21:00

Trumpas apie apkaltos tyrimą: „įsitraukėme į karą“

ELTA 2019.09.27 21:00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ginčą su apkalta grasinančiais demokratais pavadino „karu“. Penktadienį buvo paviešinti už uždarų durų išsakyti D. Trumpo komentarai.

„Kovosime kare. Šie žmonės nesveiki“, – D. Trumpas komentavo vaizdo įraše, kurį gavo „Bloomberg“ reporteriai. Ketvirtadienį prezidentas dalyvavo viename uždarų durų susitikime su diplomatais Niujorke, vienas iš jų D. Trumpo kalbą nufilmavo.

Renginys vyko po demokratų sprendimo pradėti apkaltos tyrimą dėl galimo D. Trumpo bandymo spausti Ukrainos prezidentą, kad šis surengtų tyrimą prieš vieną pagrindinių 2020 metų prezidento rinkimų konkurentų Joe Bideną ir šį apjuodintų.

D. Trumpo kalbos įrašas, kurio vieną dalį prieš tai paskelbė „LA Times“ portalas, parodė: informatoriui kompromituojančią informaciją suteikęs žmogus, D. Trumpo nuomone, buvo „artimas šnipui“. Prezidentas taip pat pasakė, kad su „šnipais ir išdavikais“ anksčiau buvo susidorojama „kiek kitaip, nei tai yra daroma šiomis dienomis“. Nors susitikimo metu šį komentarą palydėjo dalyvių kikenimas, oponentai D. Trumpą sukritikavo kaip keliantį pavojų informatoriaus ir jo šaltinių saugumui.

„Bloomberg“ paviešintas visas videoįrašas parodė, kad, be kitų kontroversiškų komentarų, D. Trumpas teigė, jog J. Bidenas yra „kvailas, kaip akmuo“ – po šio komentaro pasigirdo dar stipresnis diplomatų juokas. Žurnalistus D. Trumpas pavadino „gyvuliais“, „padugnėmis“ ir „suktomis būtybėmis“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi