Pasaulyje

2019.09.27 19:13

Rusijos gyventojai piktinasi draudimu rūkyti balkonuose

Daugiau jokių cigarečių balkonuose vėlyvą vakarą, kepsninių vasarą ar vakarienių žvakių šviesoje vidaus kiemuose: Rusijos gyventojai penktadienį pasipiktino dar vienu priešgaisrinės saugos įstatymu, turinčiu sumažinti dėl neatsargumo sukeliamų gaisrų skaičių.

Nuo spalio 1 dienos draudžiama bet kokia „atvira ugnis“ gyvenamųjų namų ar viešbučių balkonuose, rašoma ministro pirmininko Dmitrijaus Medvedevo pasirašytame įsake.

Taip pat skaitykite

„60 proc. gaisrų balkonuose atvejų priežastis yra neatsargus rūkymas“, – penktadienį paskelbė Nepaprastųjų situacijų ministerija, patikinusi, kad nekariauja su rūkaliais.

Ministerijos teigimu, priemonės tikslas yra sumažinti balkonuose įsiplieskiančių gaisrų skaičių. 2019 metais tokių incidentų buvo užfiksuota per 2 000.

Nuo šiol kilus gaisrui dėl naujojo draudimo pažeidimo kaltininkui mažų mažiausiai teks susimokėti baudą, o rimto incidento atveju – jam gali būti pareikšti kaltinimai dėl nusikaltimo.

Daugeliui Rusijos rūkalių balkonas iki šiol buvo viena iš nedaugelio vietų, kur buvo galima užsitraukti cigaretę, vyriausybei kiek anksčiau priėmus kitus kovos su rūkymu įstatymus, kuriais buvo uždrausta rūkyti laiptinėse ir daugelyje kitų viešųjų erdvių.

Tačiau praktikoje beveik nestebima, kaip laikomasi šių taisyklių, todėl daugelis rusų teberūko uždraustose vietose: šalia įėjimų į metropoliteno stotis, autobusų stotyse ir geležinkelio stočių peronuose.

Maskvoje, kur kone visi gyventojai gyvena daugiabučiuose, rūkantieji liko nepatenkinti nauju draudimu.

„Tai užgaulu, – naujienų agentūrai AFP sakė 52 metų Julija Volkova–Vorošilova. – Dabar galės rūkyti tik nuosavos žemės ir namą turintys turtuoliai, o vargšai negali nieko padaryti.“

„Tokiomis priemonėmis nepavyks priversti žmonių mesti rūkyti, – skundėsi 40 metų Natalija Selvestrenko. – Ir toliau rūkysiu savo balkone. Kas mane ten pamatys?“