Pasaulyje

2019.09.27 16:29

Jungtinėje Karalystėje – įspėjimai dėl vaistų trūkumo po kietojo „Brexito“

ELTA2019.09.27 16:29

ungtinės Karalystės (JK) Valstybės kontrolė įspėja, kad likę „dar daug darbo“, kol bus užtikrintas patikimas vaistų tiekimas „Brexito“ be sutarties atveju.

„Yra kilusi grėsmė, kad sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos prekių tiekimas vėluos, jei spalio 31 d. JK iš ES pasitrauks be sutarties“, – sakoma Valstybės kontrolės pranešime.

Pasak valstybės kontrolierių, blogiausiu „Brexito“ atveju prognozuojamas 40-60 proc. siekiantis prekių pervežimo per Lamanšo sąsiaurį nuosmukis, o Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos departamentas neturi pakankamai informacijos apie vaistų atsargas šalyje.

Valstybės kontrolė paragino departamentą užtikrinti pakankamą svarbių prekių pervežimą, o socialinės rūpybos įstaigos esą turi parengti planus „Brexitui“ be susitarimo.

Kontrolierių teigimų, iš 12 300 medikamentų rūšių, apie 7 000 į JK atvežama iš Europos Sąjungos.

JK premjeras Borisas Johnsonas siekia įgyvendinti „Brexitą“ spalio 31 d., su sutartimi ar be jos. Nors premjeras yra teisiškai įpareigotas iki spalio 19 d. pateikti ES prašymą dėl „Brexito“ atidėjimo, jei iki tol nebus ratifikuota išstojimo sutartis, kol kas neaišku, ką darys B. Johnsonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.