Pasaulyje

2019.09.27 15:29

Kremlius tikisi, kad Putino ir Trumpo pokalbių išklotinės paviešintos nebus

ELTA2019.09.27 15:29

Rusijos prezidento spaudos sekretorius tikisi, jog Maskvos ir Vašingtono santykiuose nebus prieita iki situacijos, kai bus skelbiamos Rusijos ir JAV lyderių konfidencialių pokalbių telefonu stenogramos.

Penktadienį Kremliaus atstovas žurnalistams pareiškė, kad dviejų šalių santykiuose „ir taip jau labai daug rimtų problemų“. Taip V. Peskovas atsakė į klausimą, ar Kremlius nebūgštauja dėl Rusijos ir JAV prezidentų Vladimiro Putino ir Donaldo Trumpo pokalbių konfidencialumo, praneša „Interfax“.

V. Peskovas pridūrė, kad D. Trumpo ir Volodymyro Zelenskio pokalbio stenogramos publikavimas – JAV vidaus reikalas, ir „mes neketiname ten kištis“.

Pranešimai, jog Baltųjų rūmų šeimininkas, telefonu kalbėdamasis su Ukrainos prezidentu V. Zelenskiu, grasino nutrauksiąs pagalbą Ukrainai, jeigu nebus pradėtas baudžiamasis tyrimas prieš pagrindinį D. Trumpo konkurentą 2020 metais įvyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose Joe Bideną ir jo sūnų Hunterį, kuris turėjo reikalų su viena Ukrainos kompanija, sukėlė didelį skandalą Vašingtone.

Trečiadienį Baltieji rūmai paskelbė liepos mėnesį įvykusio dviejų šalių lyderių pokalbio stenogramą. Iš penkių puslapių dokumento matyti, kad D. Trumpas ragino V. Zelenskį pradėti tyrimą, kuris galėtų pakenkti jo politiniam priešininkui, demokratų kandidatui į JAV prezidentus J. Bidenui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.