Pasaulyje

2019.09.27 15:20

Rusijoje uždrausta rūkyti daugiabučių balkonuose

atnaujinta 16.06
ELTA 2019.09.27 15:20

Rūkaliai Rusijoje buvo priversti aikčioti sužinoję, kad šalies Nepaprastųjų situacijų ministerija atnaujino priešgaisrinės saugos reguliavimą, pagal kurį daugiabučių balkonuose draudžiama rūkyti.

Pagal naująjį reguliavimą, daugiabučių balkonuose ir viešbučių gyvenamosiose patalpose draudžiama atvira ugnis.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos teigimu, atvira ugnimi yra laikomas ir rūkymas. Be to, rusai balkonuose nebegalės užsidegti ir žvakių ar pasinaudoti kepsninėmis, rašo BBC.

Tiesa, atvira ugnimi nedegančių tabako gaminių rūkymas uždraustas nebus.

Pasak Nepaprastųjų situacijų ministerijos Priežiūros departamento vadovo Rinato Jenikejevo, įvesti draudimai nėra skirti kovai su rūkymu.

„Tai skirta, pirmiausia, ne kovai su rūkymu, o saugumo kultūros didinimui“, – TASS sakė R. Jenikejevas.

Draudimą pakomentavo ir Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas, kurio teigimu, Rusijos prezidentas nepalaiko rūkymo ir pasisako už sveiką gyvenimo būdą.

„Prezidentas niekada nepalaikė rūkymo, jis palaiko sveiką gyvenimo būdą. Visi kolegos, kurie vienaip ar kitaip rūpinasi prezidento darbu, beveik niekas iš jų nerūko“, – sakė D. Peskovas.

Iš pradžių Rusijoje buvo kilusios abejonės dėl to, ar rūkymas vis tik yra draudžiamas, ar ne. Tabako pramonės atstovai tvirtino, kad naujosios priešgaisrinės saugos taisyklės yra skirtos „alkoholikams, kurie balkonuose kepa kebabus“.

Vėliau Nepaprastųjų situacijų ministerija patvirtino – draudimas taikomas ir rūkymui, o jo nesilaikymas užtrauks baudą iki 3 tūkst rublių (42 eurų). Jei dėl uždegtos cigaretės kils gaisras, asmenys gali užsitraukti ir baudžiamąją atsakomybę.

Draudimas įsigalios jau spalio 1 d.

Rusijos miestuose dauguma žmonių gyvena daugiabučiuose, kurių balkonuose dažniausiai ir yra rūkoma.

„Kam tas balkonas, jei nebus galima jame rūkyti?“ – socialiniuose tinkluose piktinosi komentatoriai.

Rusų judėjimo už rūkančiųjų teises vadovas Andrejus Loskutovas taip pat reiškė pasipiktinimą naujuoju draudimu.

„Jie uždraudė rūkymą visur, kur tik galima. Dabar prisiminė, kad buvo pamiršę apie balkonus“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė A. Loskutovas.