Pasaulyje

2019.09.27 15:12

Rusijoje sulaikyti šimtai brakonieriavusių Šiaurės Korėjos žvejų

BNS 2019.09.27 15:12

Rusijos valdžia penktadienį pranešė už įtariamą brakonieriavimą sulaikiusi prie šalies Tolimųjų Rytų krantų daugiau kaip 260 žvejų šiaurės korėjiečių.

Masiniai areštai buvo įvykdyti rusų teisėsaugai praėjusią savaitę sulaikius Japonijos jūroje per 160 žvejų iš Šiaurės Korėjos.

Pasak rusų naujienų agentūrų, Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnai sustabdė „tris škunas ir penkias motorines valtis su 262 šiaurės korėjiečiais“.

Žvejai nesipriešino areštui ir buvo nugabenti į Tolimuosiuose Rytuose esantį Nachodkos uostą.

Iš jų buvo konfiskuota apie 30 tūkst. kalmarų ir nelegali žvejybos įranga, informavo FSB.

Praėjusią savaitę tarnyba pranešė, kad per susirėmimą su Šiaurės Korėjos žvejybos laivu, kurio įgulą pareigūnai apkaltino įvykdžius „ginkluotą ataką“, buvo sužeisti trys rusų pakrantės apsaugos pareigūnai.

Per operaciją, kurioje dalyvavo pakrantės apsaugos patruliai, lėktuvai ir specialiosios pajėgos, buvo sulaikytos dvi škunos ir 11 motorinių valčių, kuriose iš viso buvo 161 šiaurės korėjietis.

Jie taip pat buvo palydėti į Nachodką, o FSB vėliau paskelbė, kad nuo sužalojimų mirė vienas iš korėjiečių, sužalotų per susirėmimą.

Po to incidento Maskva iškvietė Šiaurės Korėjos reikalų patikėtinį, kuriam išreiškė „rimtą susirūpinimą“ dėl susirėmimo.

Rusijos pakrančių apsaugos sargybiniai dažnai sulaiko Tolimuosiuose Rytuose Šiaurės Korėjos žvejus, daugelis kurių plaukia paprastomis medinėmis valtimis. Kai kuriems iš jų paskiriamos laisvės atėmimo bausmės.

Japonijos jūroje, skalaujančioje Japonijos, Rusijos bei Šiaurės ir Pietų Korėjų krantus, neretai kyla ginčų dėl žvejybos teisių.

Liepos mėnesį Šiaurės Korėja paleido už įplaukimo taisyklių pažeidimą sulaikytą Rusijos laivą, kurio įguloje buvo 15 rusų ir du pietų korėjiečiai.