Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.27 13:19

Baltarusija atsisakė įsileisti Rusijos karinę bazę, kurią remia Putinas

LRT.lt 2019.09.27 13:19

Baltarusija atsisakė įsileisti naują Rusijos karinę oro pajėgų bazę, kurią remia Vladimiras Putinas. Apie tai pranešusi Rusija įvykį pavadino „nemaloniu epizodu“, rašo „The Moscow Times“.

Kremlius parengė planą Baltarusijoje įkurti oro pajėgų bazę 2015 metais ir tikėjosi, kad joje būtų dislokuoti Su-27 naikintuvai, tačiau Baltarusija atsisakė tai padaryti.

Pernai Baltarusija nurodė, kad nėra jokio poreikio Rusijos oro pajėgų bazei šalyje, o toks pajėgų dislokavimas rizikuotų padidinti įtampą regione, o daugiau dėmesio reikėtų skirti situacijoms Ukrainoje ir Sirijoje.

„Tai buvo tikrai nemalonus epizodas. Tačiau turinys, o ne forma, yra svarbiausia. O turinio prasme, Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka daug kartų sakė, kad (...) Rusija 100 proc. yra sąjungininkė“, – sakė Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje besilankantis Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Pastaruoju metu kalbama apie aktyvesnę Rusijos ir Baltarusijos valstybių integraciją. Praėjusį mėnesį Baltarusijoje lankėsi tuometinis JAV prezidento Donaldos Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi