Pasaulyje

2019.09.27 11:15

Šiaurės Korėja toliau ginkluojasi: pasigamino branduolines kovines galvutes

ELTA2019.09.27 11:15

Šiaurės Korėja išsaugojo savo branduolinį potencialą, be to, jai pavyko miniatiūrizuoti branduolinį ginklą ir sukurti branduolines kovines galvutes. Tai sakoma penktadienį paskelbtame Japonijos gynybos ministerijos metiniame pranešime, vadinamojoje Baltojoje knygoje.

„Šiaurės Korėja per viršūnių susitikimą su JAV 2018 metais, taip pat daugeliu kitų atvejų reiškė ketinimą dirbti denuklearizacijos labui. Bet jai pavyko miniatiūrizuoti branduolinį ginklą, kad jis tilptų balistinių raketų kovinėse galvutėse. Šiaurės Korėja turi kelis šimtus raketų, galinčių pasiekti bet kurį Japonijos tašką, taip pat toliau didina savo galimybes netikėtai atakuoti Japoniją, naudodama mobiliuosius paleidimo įrenginius ir povandeninius laivus“, - sakoma pranešime.

Japonijos žinyba pirmą kartą pavartojo formuluotę, kad Šiaurės Korėja baigė miniatiūrizuoti branduolinį ginklą.

2017 metų lapkričio mėnesį Pchenjanas išbandė naujo tipo raketą „Hwasong-15“, kuri pakilo į 4475 kilometrų aukštį ir nuskriejo 950 kilometrų. Po paleidimo Šiaurės Korėja pareiškė, kad „Hwasong-15“ gali nešti branduolinę kovinę galvutę ir kad jai pasiekiama visa JAV teritorija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt