Pasaulyje

2019.09.26 17:43

Dar vienas Johnsono pralaimėjimas: parlamentarai nesutinka nutraukti darbo dėl konservatorių suvažiavimo

ELTA 2019.09.26 17:43

Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos deputatai atmetė vyriausybės pasiūlymą kitą savaitę kelioms dienoms nutraukti parlamento darbą, kad valdančioji Konservatorių partija galėtų surengti savo suvažiavimą.

Prieš pasiūlymą balsavo 306 parlamentarai, už – 299.

Parlamento atostogos rudenį, kai vyksta tradiciniai didžiausių Didžiosios Britanijos politinių partijų suvažiavimai, - įprasta praktika Jungtinėje Karalystėje. Bet dabar situaciją komplikuoja tai, kad ministras pirmininkas Borisas Johnsonas mėgino suspenduoti parlamento darbą penkioms savaitėms – iki spalio vidurio. Didžiosios Britanijos Aukščiausiasis teismas atšaukė šį sprendimą, ir parlamentarai vėl renkasi į posėdžius.

Vyriausybė norėjo techninės pertraukos, kad galėtų surengti savo kasmetinį suvažiavimą, bet jai nepavyko gauti parlamentarų pritarimo. Šio pasiūlymo priešininkai įžvelgė jame mėginimą nors trumpam, bet nušalinti deputatus nuo „Brexito“ proceso kontrolės. Konservatorių suvažiavimas turėjo vykti Mančesteryje rugsėjo 29-spalio 2 dienomis. Dabar šie planai gali būti pakoreguoti.