Pasaulyje

2019.09.26 14:57

Lukašenka sutiktų, kad Baltarusija ir Ukraina apsikeistų demaskuotais šnipais

ELTA2019.09.26 14:57

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka mano, kad būtų galima iškeisti už šnipinėjimą nuteistą Ukrainos pilietį Pavlo Šaroiką į Ukrainos specialiųjų tarnybų suimtą pagal kaltinimą šnipinėjimu baltarusį Jurijų Politiką.

Kaip pranešė naujienų agentūra BelTA, A. Lukašenka tai pareiškė ketvirtadienį per susitikimą su Ukrainos žiniasklaidos atstovais.

Pasak Baltarusijos vadovo, anksčiau su buvusiu Ukrainos prezidentu Petro Porošenka buvo susitarta dėl apsikeitimo, bet Kijevas neįvykdė susitarimo sąlygų.

Baltarusijoje akredituotą Ukrainos radijo korespondentą P. Šaroiką KGB darbuotojai sulaikė 2017 metų spalio 25 d. Jis buvo apkaltintas šnipinėjimu ir agentūros tinklo sukūrimu Baltarusijoje. Dėl P. Šaroikos bylos Ukrainos ambasados Minske darbuotojas Ihoris Skvorcovas buvo paskelbtas nepageidaujamu asmeniu „dėl veiklos, nesuderinamos su diplomato statusu“. Atsakydamas į tai Kijevas išsiuntė Baltarusijos diplomatą.

P. Šaroikos baudžiamoji byla buvo nagrinėjama Baltarusijos Aukščiausiajame teisme 2018 metų vasarį. Posėdžiai buvo uždari. Jis buvo nuteistas 8 metus kalėti. Šių metų birželį ukrainietis padavė malonės prašymą.

Ukrainoje nagrinėjama šnipinėjimu kaltinamo Baltarusijos piliečio J. Politikos baudžiamoji byla. Jis buvo sulaikytas 2017 metų birželį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.