Pasaulyje

2019.09.26 14:36

Šiaurės Prancūzijoje liepsnoja chemijos įmonė, uždaromos mokyklos 11-oje miestelių

atnaujinta 17.40
BNS 2019.09.26 14:36

Prancūzijos šiauriniame Ruano mieste ugniagesiai kovoja su ketvirtadienį paryčiais kilusiu dideliu gaisru vienoje chemijos įmonėje, o tarnybos uždarė mokyklas 11 aplinkinių miestelių ir paprašė gyventojus likti patalpose.

Su ketvirtadienį maždaug 2 val. 30 min. vietos (3 val. 30 min. Lietuvos) laiku kilusiu dideliu gaisru vienos produktų saugykloje kovojo šimtai ugniagesių ir 60 priešgaisrinės tarnybos automobilių. Saugykla priklauso chemijos įmonei, gaminančiai pramoninius tepalus ir kuro priedus.

„Nepanikuokime dėl šios padėties, bet mums reikia būti labai atsargiems“, – radijui RTL sakė vidaus reikalų ministras Christophe'as Castaneras. Jis pridūrė, kad „neturime jokios priežasties manyti, kad esama pavojaus dėl dūmų“.

Chemijos gamykla Prancūzijoje paskendo tirštuose dūmuose: uždarytos mokyklos ir aplinkiniai keliai

Pajūrio Senos departamento administracija ragino žmones vengti nebūtinų kelionių šiame regione dėl gaisro fabrike.

Aplinkinės mokyklos ir vaikų darželiai lieka uždaryti, sakė ministras, o vietos pareigūnai gyventojams rekomendavo likti namuose.

„Dūmai tikrai yra pritrenkiantys, juos galite matyti būdami Ruane“, – naujienų agentūrai AFP sakė 25 metų Marina Andre, dirbanti netoli gamyklos esančiame bare.

„Galima užuosti kurą, net ne degėsių kvapą, jis labai išskirtinis“, – sakė moteris. Ji pridūrė, kad žmonės ir toliau eina į darbą ir net važiuoja dviračiais netoli gaisro vietos Senos upės pakrantėje.

Pavojus aplinkai

Gamykla priklauso JAV bendrovei „Lubrizol“, kurios savininkas yra milijardierius Warrenas Buffetas.

„Mes vis dar kovojame su liepsnomis, kyla pavojus, kad teršalai gali patekti į Seną“, – žurnalistams sakė regiono aukšto rango pareigūnas Pierre'as-Andre Durand'as. Pasak jo, kyla pavojus, kad degalai arba užterštos nuotekos pateks į upę.

Viena didžiausių Prancūzijos upių Sena teka per Paryžių ir prie Havro įteka į Lamanšo sąsiaurį, kur išplėtota žvejybos pramonė.

2013 metų sausį iš šios įmonės nutekėjo didelis kiekis itin nemalonaus kvapo merkaptano dujų. Šių dujų dažnai pridedama į gamtines dujas, kad žmonėms būtų lengviau užuosti dujų nuotėkį.

Tąsyk vėjas šią dvoko bangą atnešė iki pat Paryžiaus, skundėsi netgi pietų Anglijos gyventojai.

2015 metais iš šios įmonės į Ruano, garsėjančio savo viduramžių katedra, kanalizacijos tinklus nutekėjo apie 2 000 litrų tepalams naudojamos mineralinės alyvos.

Prieš vidurdienį ugniagesiai pranešė, kad „gaisras suvaldytas, bet neužgesintas“.

Jie sakė, kad bando neleisti liepsnoms išplisti į kitas gamyklos dalis, esančias vos už kelių kilometrų nuo maždaug 100 tūkst. gyventojų turinčio miesto centro.

„Svarbiausias prioritetas yra apsaugoti didžiausią pavojų keliančias gamyklos dalis, kurioms susprogus kiltų daugiau gaisrų“, – žurnalistams sakė regiono ugniagesių vadovas Jeanas-Yves'as Lagalle'as.