Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.26 14:17

LRT trumpai: JT Asamblėjoje dėmesys Rusijai ir perspėjimas dėl kibernetinio terorizmo

LRT.lt 2019.09.26 14:17

Niujorke vyksta 74-oji Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesija, kurioje dalyvauja daugelio pasaulio valstybių lyderiai. LRT.lt apžvelgia svarbiausius Asamblėjos trečiadienio akcentus.

1. G. Nausėda atkreipė dėmesį į Rusiją

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo kalboje JT Generalinėje Asamblėjoje pareiškė, kad Rusija ir toliau bando destabilizuoti kaimynines šalis, ją drąsina vangus tarptautinis atsakas, o Vakarų lyderiai, norintys įtraukti šalį į naują geopolitinį formatą nuo Atlanto iki Vladivostoko, klysta.

G. Nausėda taip pat skyrė dėmesio savo gerovės valstybės vizijai.

„Tai buvo mano pirmas, kaip prezidento, pasisakymas Jungtinėse Tautose. Šito pasisakymo, kalbos tikslas, jeigu galima taip išsireikšiu, įkalti tam tikrus kuoliukus, kurie man svarbūs užsienio politikoje, tam tikrus principus suformuoti“, – LRT TELEVIZIJAI sako G. Nausėda.

2. Generalinis sekretorius perspėjo dėl kibernetinio terorizmo

JT Generalinis sekretorius Antonio Guterresas trečiadienį perspėjo, kad pasaulis susiduria su „beprecedente netolerancijos, brutalaus ekstremizmo ir terorizmo grėsme“, kuri esą paveikia kiekvieną šalį, išpučia konfliktus ir destabilizuoja ištisus regionus.

„Naujasis frontas yra kibernetinis terorizmas – socialinių tinklų ir tamsiojo interneto naudojimas koordinuoti atakas, skleisti propagandą ir verbuoti naujus sekėjus“, – A. Guterresas sakė JT Saugumo tarybos narių susitikime.

3. Trumpas ir Ukraina

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Atsakinėdamas į žurnalistų klausimus, D. Trumpas nurodė, kad nedarė spaudimo Ukrainai pradėti tyrimą dėl pretendento tapti JAV demokratų partijos kandidatu prezidento rinkimuose Joe Bideno ir jo sūnaus.

4. Ebola traukiasi

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedros Adhanom Ghebreyesus JT pareiškė, kad antras pagal mirtingumą Ebolos viruso protrūkis yra suvaldytas ir epidemija atsitraukia.

Nuo praėjusių metų rugpjūčio šis virusas jau pražudė virš 2 tūkst. žmonių.

5. Irano branduolinės sutarties ateitis

Irano prezidentas Hassanas Rouhani atmetė derybų su JAV galimybę, kol nebus atšauktos šios šalies sankcijos. H. Rouhani sakė, kad Iranas „atlaikė negailestingiausią ekonominį terorizmą“.

Jis taip pat perspėjo, kad Persijos įlankos regionas yra atsidūręs ant griūties ribos, kai „vienas apsiskaičiavimas gali pakurstyti didelį gaisrą“.

Europos Sąjungos Vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Federica Mogherini sakė, kad Irano branduolinės sutarties, iš kurios JAV pasitraukė, šalys nori ją išsaugoti, tačiau tai padaryti „tampa vis sudėtingiau“.

Susitarimo besilaikančios Kinija, Rusija, Vokietija, Prancūzija ir Jungtinė Karalystė trečiadienį dalyvavo pasitarime, kaip išsaugoti sutartį dėl Irano branduolinės programos.

Tuo tarpu JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo pranešė, kad JAV įveda sankcijas Kinijos įmonėms, kurios prisideda prie Irano naftos tiekimo.

Vienas Irano delegacijos atstovų pareiškė, kad D. Trumpo ir H. Rouhani susitikimo galimybė yra lygi „nuliui“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi