Pasaulyje

2019.09.25 21:41

Donaldas Trumpas susitiko su Ukrainos prezidentu: Zelenskis neigia, kad patyrė spaudimą

atnaujinta 22.25
LRT.lt2019.09.25 21:41

Trečiadienį Jungtinėse Tautose susitiko Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Susitikimo metu jie juokavo, kad geriau susitikti gyvai, prieš televizijos kameras, nei kalbėtis telefonu. Ukrainos prezidentas susitikimo metu dar kartą pabrėžė, kad nepatyrė jokio spaudimo, skelbia CNN.

Susitikimas įvyko po to, kai į viešumą iškilo kontraversiškas dviejų šalių lyderių pokalbis telefonu.

V. Zelenskis pokalbį susitikimo metu pavadino normaliu.

„Aš manau, kad jūs viską perskaitėte. Jūs perskaitėte tekstą. Aš atsiprašau, bet aš nenoriu būti įtrauktas į demokratiškus ir atvirus rinkimus, JAV rinkimus. Aišku, mes turėjome gerą pokalbį telefonu. Jis buvo normalus. Mes kalbėjome apie daug dalykų ir aš manau, ir jūs tai perskaitėte, manęs niekas nespaudė“, – susitikimo metu sakė Ukrainos prezidentas.

JAV lyderis džiaugėsi V. Zelenskio vykdoma korupcijos paieška ir kova su ja.

Taip pat buvo pabrėžta, kad V. Zelenskio reputacija yra nuostabi. Pokalbio metu taip pat paaiškėjo, kad šalies lyderiai kalbėjosi tarpusavyje ne vieną kartą.

Susitikimo metu D. Trumpas ironizavo ir žiniasklaidos vaidmenį. Ukrainos lyderiui jis sakė: „Jie (žurnalistai –LRT.lt) norėtų išgirsti kiekvieną mūsų žodį.“

V. Zelenskis pakvietė D. Trumpą į Ukrainą. Ukrainos prezidentas priminė, kad Barackas Obama nerado tam laiko.

D. Trumpas atsakė, kad pasistengs rasti laiko vizitui ir prisiminė, kad viena iš Mis Visata nugalėtojų buvo iš Ukrainos. Mis Visatos rinkimus anksčiau rengė D. Trumpas.

JAV prezidentas teigė, kad JAV Atstovų Rūmų lyderė demokratė Nancy Pelosi „prarado savo kelią“.

„Ji prarado savo kelią. Ji dabar yra radikali kairė. Galbūt ji tokia ir yra, bet ji prarado savo kelią“, – sakė jis.

Jis teigė, kad telefonu su N. Pelosi jis kalbėjo apie ginklus.

D. Trumpas susitikimo metu neišvengė klausimų apie telefoninio pokalbio metu paminėtą asmeninį prezidento advokatą Rudy Giuliani. Žurnalistai klausė, ar tinkama yra į valstybės reikalus įvelti asmeninį advokatą.

„R. Giuliani yra nuostabus advokatas, jis labai gerbiamas. Aš mačiau jo aistrą televizijoje pastarosiomis dienomis. Tai yra neįtikėtina, ką jis padarė. Jis nori rasti, kur prasidėjo ši rusų raganų medžioklė. Kodėl ji prasidėjo?“, – atsakė D. Trumpas.