Pasaulyje

2019.09.25 18:46

Irano prezidentas: Iranas atsisako „bet kokių derybų, galiojant sankcijoms“

atnaujinta 19.46
BNS2019.09.25 18:46

Irano prezidentas Hassanas Rouhani trečiadienį atmetė derybų su Jungtinėmis Valstijomis galimybę, kol Teheranui taikomos sankcijos, ir pareiškė, kad jo nedomina „nuotrauka atminimui“ su JAV lyderiu Donaldu Trumpu.

„Noriu pranešti, kad mūsų atsakymas dėl bet kokių derybų, galiojant sankcijoms, yra neigiamas“, – sakė H. Rouhani, kalbėdamas Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje.

Europos lyderiams mėginant suorganizuoti Irano ir JAV prezidentų susitikimą, skirtą įtampos sumažinimui, H. Rouhani atmetė tokią idėją, pavadinęs ją proga nusifotografuoti su žiniasklaidos dėmesio ištroškusiu D. Trumpu.

„Nuotraukos atminimui yra galutinis derybų etapas, o ne pirmas“, – pabrėžė jis.

H. Rouhani suabejojo, kad JAV yra nuoširdžiai nusiteikusios derėtis, ir bedė pirštu į D. Trumpo administracijos pareigūnų pareiškimus apie Vašingtono sankcijų žalą Teheranui.

„Negalime tikėti žmonių, kurie tvirtina, kad pritaikė griežčiausias sankcijas istorijoje prieš mūsų šalies orumą ir klestėjimą, kvietimu derėtis“, – pareiškė Irano prezidentas.

„Kaip kas nors gali jais tikėti, kai tylų didžios tautos žudymą ir spaudimą 83 mln. iraniečių, ypač – moterų ir vaikų, gyvybėms palaiko Amerikos vyriausybės pareigūnai?“ – kalbėjo H. Rouhani.

„Irano tauta niekada nepamirš ir neatleis už šiuos nusikaltimus tiems nusikaltėliams“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.