Pasaulyje

2019.09.25 16:37

Kinijos valdžia siunčia pareigūnus į privačias kompanijas – turės skatinti gamybą ir užtikrinti bendravimą

LRT.lt 2019.09.25 16:37

Kinija siunčia valdžios atstovus į kai kurias didžiausias šalies technologijų kompanijas. Tokiu būdu esą bus skatinama aukštųjų technologijų gamyba, praneša CNN.

Pareigūnai Hangdžou mieste, kuris yra tapęs Džedziango provincijos privataus verslo centro, bus išsiųsti į daugiau kaip 100 kompanijų, tarp jų ir tokius milžinus kaip „Alibaba“ bei automobilių gamintoją „Geely“.

„Valdžios reikalų atstovo“ funkcija bus puoselėti komunikaciją ir padėti verslams vystyti projektus, CNN cituoja išplatintą pranešimą.

Tačiau šie veiksmai susilaukė pasmerkimo Kinijos socialiniuose tinkluose.

„Valdžia nori labiau kontroliuoti ekonomiką, ypač šiuo sudėtingu metu. Prekybos karas su Vašingtonu auga ir tai ima spausti Pekiną. Ekonomika taip pat prastėja“, – CNN sakė „Partners Capital International“ Honkonge vadovas Ronaldas Wanas.

Jis pabrėžė, kad, suprantama, valdžia stengiasi pagerinti komunikaciją su privačiomis įmonėmis sunkiais ekonominiais laikais, tačiau net ir ribota tokių atstovų veikla yra simbolinė.

„Valdžia taip galbūt siunčia signalą privačioms kompanijoms: suartėkite su vyriausybe ir klausykite“, – CNN sakė R. Wanas.

Pekinas stiprina komunistų partijos ryšius su privačiomis bendrovėmis. Praėjusį lapkritį išleista direktyva įvedė reikalavimą, kad visose įmonėse, taip pat ir privačiose bei užsienio, veiktų partijos komitetai, jei bent 3 darbuotojai priklauso partijai.

Šių komitetų nariai turėtų užtikrinti, kad įmonės laikosi Kinijos įstatymų ir taisyklių.

„Handžou valdžios manevras gali būti tik pradžia. Gali būti, kad tai bus kartojama ir kitur“, – teigė R. Wanas.

„Alibaba“ portalui CNN nurodė, jog ši iniciatyva turėtų skatinti „geresnę verslo aplinką“ kompanijoms įsikūrusioms Hangdžou.