Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.25 15:59

Pentagono pareigūnas po netikėtų atakų: NATO nepasirengusi netikėtai dronų atakai

LRT.lt 2019.09.25 15:59

NATO yra nepasirengusi atremti nedidelių dronų surengtą ataką arba trumpo nuotolio raketų smūgius, kokie buvo suduoti Saudo Arabijai, sakė JAV Gynybos departamento sekretoriaus pavaduotojas gynybos politikai Johnas Roodas, skelbia „Breaking Defense“.

„Matome asimetrines investicijas į tokius dalykus, kaip bepiločiai orlaiviai, sistemos, kurios iš tiesų skrenda labiau kaip sparnuotosios raketos. Tai rimta problema“, – sakė aukšto rango Pentagono pareigūnas.

Kalbėdamas Europos politikos analizės centro (CEPA) diskusijoje J. Roodas tiesiogiai neįvardino Saudo Arabijos, tačiau, anot portalo „Breaking Defense“ ši analogija yra aiški.

„Prioretizuodami investicijas, mes kaip aljansas turime nukreipti savo pastangas, daugiau dėmesio skirti šiai sričiai“, – sakė J. Roodas.

J. Roodas nesileido į detales apie dronų technologijas, tačiau pabrėžė, jog Rusija savo bepiločius orlaivius naudojo aptikti artileriją Ukrainoje.

„Susiduriame su tokia besikeičiančia situacija. Ir gudrūs priešininkai, kaip rusai, naudoja tai naujais būdais. Jei mokytumėmės apie tai, ką Rusija naudojo Ukrainoje, manau, NATO būtų tikras iššūkis su tuo susitvarkyti mūšio lauke, štai apie ką mes kalbame Aljanse. Turime dirbti geriau“, – „Breaking Defense“ cituoja J. Roodą.

Apie Rusijos naudojamus bepiločius orlaivius veiksmams Ukrainoje jau buvo žinoma anksčiau, tačiau po Saudo Arabijos naftos perdirbimo gamykloje įvykdytų atakų, dronų ir sparnuotųjų raketų tema vėl grįžo į dėmesio centrą.

Užkirsti kelio šiai atakai nepavyko kelioms trumpo nuotolio „Shahine“ raketų sistemoms ir bent vienai amerikietiškai „Patriot“ sistemai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi