Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.25 10:27

Baltarusijos studentai vietoj studijų privalomai vežami dirbti į kolchozus

LRT.lt 2019.09.25 10:27

Baltarusijos valdžios pareigūnai šalies gyventojus verčia dalyvauti savanoriškuose-privalomuose darbuose žemės ūkyje, pavyzdžiui, bulvių kasime. Šįkart 150 Vitebsko valstybinio universiteto studentų turėjo rinkti obuolius viename konservų fabrike už itin menką atlygį, praneša „Belsat“.

„Mes neturėjome nė vieno laisvadienio. Šeštadienį darbo valandos buvo sutrumpintos. Įprastai, darbo diena baigdavosi 17:30 val., tada eidavome į valgyklą. Šeštadienį dirbome iki 16:30, o sekmadienį – iki 14 val.“, – sakė vienas studentas.

Universitetas atsisakė situaciją komentuoti „Belsat“ ir nukreipė žurnalistus į valdžią palaikančią jaunimo uniją, kuri, kaip manoma, yra atsakinga už „studentų komandas“ – taip oficialiai vadinamas studentų siuntimas dirbti žemės ūkio darbų. Tačiau miesto ir organizacijos valstybinių departamentų vadovai esą yra išvykę.

Kaip „Belsat“ teigia žmogaus teisių aktyvistas Leanidas Svetsikas, studentus naudoti žemės ūkio darbams jų studijų metu yra nelegalu. O tokia egzistuojanti praktika prilygsta priverstiniam darbui, tačiau niekas studentams nepraneša apie jų teises.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi