Pasaulyje

2019.09.25 07:22

Dabar arba niekada: ar įvyks istorinis JAV ir Irano vadovų susitikimas?

JT Generalinėje Asamblėjoje kalbės ir Nausėda
Vykintas Pugačiauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.25 07:22

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį po vidurnakčio Lietuvos laiku sakys kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje ir žada pabrėžti pastarųjų dešimtmečių Lietuvos pažangą bei kalbėti apie grėsmes šalies saugumui.

Šiandien kalbės ir Irano prezidentas, vakar ignoravęs Jungtinių Valstijų prezidento kalbą, kurioje pasaulis buvo raginamas prisidėti prie kovos su neva kraugerišku režimu.

Kaip iš Niujorko praneša LRT žurnalistas Vykintas Pugačiauskas, europiečiai nepraranda vilties dar šį vakarą surengti istorinį Amerikos ir Irano lyderių susitikimą.

Dabar arba niekada

Dabar arba niekada, nepraranda vilties europiečiai - esą sąlygos deryboms sudarytos.

Iranas teigia, kad tiesioginės derybos su JAV įmanomos tik atšaukus sankcijas. Bet Donaldas Trumpas neatmeta galimybės surengti pirmąjį per dešimtmečius susitikimą su Irano prezidentu, nors Teherane daugelis griežtosios linijos šalininkų nenori suteikti tokios progos prieš kameras Jungtinių Valstijų vadovui.

Jei Irano vadovas išvyks iš šalies nesusitikęs su prezidentu D. Trumpu - tai, nuoširdžiai, bus prarasta proga. Nes jis vėl neatvažiuos po kelių mėnesių. O prezidentas D. Trumpas nevyks į Teheraną.

Kai planuojama ne tik Hasano Ruhani kalba, bet ir D. Trumpo susitikimas su naujuoju Ukrainos vadovu, antroji Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos diena gali pasirodyti ne mažiau intriguojanti už pirmąją - kaip reta.

Laukia ir G. Nausėdos pranešimas

Antrąją dieną dėmesys nukrypsta, bet tai proga pasisakyti, G. Nausėdai pirma kalba iš svarbiausios tribūnos - apie Rusiją.

„Negalime gyventi, įsivaizduodami, kad nėra grėsmių, turime daryti namų darbus - atgrasymas, nuosekli saugumo politika“, – sako G. Nausėda.

Lietuvos vadovas dalyvavo D. Trumpo priėmime, o žurnalistams gyrė JAV vadovo kalbos žodžius, kad ateitis priklauso ne globalistams, o patriotams.

„Tauta, kuri puoselėja tapatybę, gali būti pasaulio dalimi. Man patinka šita remarka, kad pasaulis priklauso patriotams“, – teigia G. Nausėda.

Šiandien Lietuvos prezidentas susitiks ir su Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi.

Žinios. Vyriausybė ketina atsisakyti Lietuvoje įvesti balsavimą internetu: nerimą padidino Rusijos kišimasis į įvairių šalių rinkimus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt