Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.24 15:49

„Google“ laimėjo bylą prieš ES dėl „teisės būti pamirštam“

ELTA 2019.09.24 15:49

„Google“ neturės savo svetainėms taikyti ES „teisės būti pamirštam“, antradienį nusprendė Europos Teisingumo Teismas (ETT).

Technologijų milžinė „Google“ laimėjo bylą, kurioje buvo sprendžiama, ar ES interneto reguliavimo taisyklės turi būti taikomos už ES sienų. Bendrovė tvirtino, kad vartotojo duomenų ištrynimas neturi būti taikomas google.com ar kitoms bendrovės valdomoms interneto svetainėms.

„Vadovaujantis ES įstatymais, tokioms paieškos sistemų operatorėms, kaip „Google“, vartotojo duomenų ištrynimas neturi būti taikomas“, – teigė ETT.

Tačiau buvo pabrėžta, kad duomenų trynimas ES internetinėse svetainėse turi įtraukti tokias saugumo priemones, kuriomis ES interneto vartotojas gali naudotis „teise būti pamirštam“ ir pasiekti neapribotą informaciją ES nepriklausančioje platformoje. Tam prireiktų geografinio blokavimo, kurį „Google“ Europoje jau naudoja.

Technologiškai išprusę interneto vartotojai gali apeiti šį apribojimą ir naudotis virtualiuoju privačiu tinklu (VPN), kuris paslepia vartotojo buvimo vietą.

Ši byla, kaip teigiama, apribojo asmenų teises į internetinę informacijos laisvę. 2014-aisiais jau vyko teisinis ginčas tarp Prancūzijos ir „Google“, kai šalis bendrovei nurodė taikyti „teisę būti pamirštam“ – šalis bylą pralaimėjo.

„Google“ gyrė antradienio nuosprendį. „Smagu matyti, kad teismas sutiko su mūsų argumentais. „Google“ sunkiai dirbo, kad būtų sukurtas balansas žmonių teisėje į informaciją ir privatumą“, – pranešime sakė bendrovės advokatas Peteris Fleischeris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi