Pasaulyje

2019.09.24 14:21

Po teismo verdikto Corbynas ragina Johnsoną atsistatydinti

BNS, LRT.lt 2019.09.24 14:21

Jungtinės Karalystės didžiausios opozicinės Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas antradienį partijos suvažiavime pareiškė, kad šalies premjeras Borisas Johnsonas turėtų atsistatydinti ir „tapti trumpiausiai dirbusiu ministru pirmininku“.    

Anot J. Corbyno, neteisėtas premjero žingsnis sustabdyti parlamento darbą rodo jo „panieką“ demokratijai ir teisinei valstybei.

„Kviečiu Borisą Johnsoną, istoriniais žodžiais tariant, apsvarstyti savo padėtį“, – sakė leiboristų lyderis, pavartodamas tradicinę pasiūlymo pasitraukti iš užimamų pareigų formuluotę.

Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis teismas antradienį nusprendė, kad B. Johnsono sprendimas suspenduoti parlamento veiklą iki spalio vidurio buvo neteisėtas. Tai jau antrojo teismo analogiškas sprendimas, neparankus britų Vyriausybės vadovui.

Kol kas nežinoma, kada parlamentarai gali sugrįžti į darbą, nes minėtasis teismas nutarė, kad Bendruomenių rūmų ir Lordų rūmų pirmininkai dabar privalo spręsti, ką daryti toliau.

Parlamento darbas įšaldytas rugsėjo 9-ąją ir truks spalio 14-osios, kai liks vos dvi savaitės iki numatytos „Brexito“ datos – spalio 31-osios. Kritikų teigimu, B. Johnsonas neįprastai ilgo parlamento darbo sustabdymo siekė norėdamas išvengti opozicijos ruošiantis išstojimui iš ES – B. Johnsonas žada jo siekti iki numatytos datos, net jei tai reikš pasitraukimą be įsipareigojimų sutarties su ES.