Pasaulyje

2019.09.24 12:54

Ir antrasis teismas priėmė Johnsonui nepalankų sprendimą: parlamento darbas įšaldytas neteisėtai

atnaujinta 14.02
LRT.lt, ELTA 2019.09.24 12:54

Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad premjero Boriso Johnsono sprendimas suspenduoti parlamento veiklą iki spalio vidurio buvo neteisėtas. Tai jau antrojo teismo analogiškas sprendimas, neparankus britų Vyriausybės vadovui.

Parlamento darbas įšaldytas rugsėjo 9-ąją ir truks spalio 14-osios, kai liks vos dvi savaitės iki numatytos „Brexito“ datos – spalio 31-osios.

Tokią išvadą rugsėjo pradžioje buvo paskelbęs ir Škotijos aukščiausios grandies apeliacinis teismas, tačiau parlamento darbo pertraukos neatšaukė.

„Teismas yra priverstas padaryti išvadą, kad sprendimas patarti Jos didenybei suspenduoti parlamento darbą – neteisėtas“, – skelbdama nuosprendį, antradienį sakė Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Brenda Hale.

JK Aukščiausiojo Teismo teigimu, B. Johnsono patarimas karalienei Elžbietai II „yra neteisėtas, niekinis ir negalioja“, ir dabar Bendruomenių rūmų ir Lordų rūmų pirmininkai privalo spręsti, ką daryti toliau.

Pasak B. Hale, premjero Vyriausybė nepateikė jokio pagrindimo penkių savaičių trukmės parlamento darbo pertraukai.

Kol kas nežinoma, kaip greitai parlamentarai gali sugrįžti į darbą, nes Aukščiausiasis Teismas nutarė, kad Bendruomenių rūmų ir Lordų rūmų pirmininkai dabar privalo spręsti, ką daryti toliau.

Kviečia nedelsiant susirinkti

Po šio sprendimo Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmų pirmininkas Johnas Bercow antradienį pareiškė, kad parlamentas privalo „nedelsdamas susirinkti“.

J. Bercow, kuris griežtai kritikavo B. Johnsono sprendimą, pridūrė, kad dabar skubiai tarsis su partijų lyderiais.

Netrukus po to jis pareiškė, kad parlamentas ruošiasi pratęsti darbą trečiadienį.

„Nurodžiau [Bendruomenių] Rūmų pareigūnams imtis reikalingų žingsnių užtikrinti, kad Bendruomenių Rūmai susirinktų rytoj 11 val. 30 min. (vietos, 13 val. 30 min. Lietuvos laiku)“, – pareiškė J. Bercow žurnalistams prie parlamento.