Pasaulyje

2019.09.24 07:52

Haičio senatorius šaudė prie parlamento, sužeidė fotografą

BNS 2019.09.24 07:52

Vienas Haičio senatorius pirmadienį ėmėsi vaikyti prie parlamento susirinkusius protestuotojus ir pradėjo šaudyti iš pistoleto, o per šį incidentą buvo sužeistas fotonaujienų žurnalistas.

Senatorius Jeanas-Marie Ralphas Fethiere`as, Haičio valdančiosios partijos narys, tvirtino, kad ėmėsi savigynos, kai opozicijos protestuotojai įsiveržė į parlamento pastatą sostinėje Port o Prense, mėgindami sutrikdyti Senato darbą.

„Aš gyniausi. Teisėta savigyna yra šventa teisė“, – vietos žiniasklaidai sakė J.-M. R. Fethiere`as ir pridūrė nežinojęs, kad nukentėjo žurnalistas.

Naujienų agentūros „The Associated Press“ fotografas buvo lengvai sužeistas į skruostą pataikiusios kulkos skeveldros, sakė su juo susitikęs naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Fotografas, prašęs neviešinti jo vardo, atrodė sąmoningas, bet buvo smarkiai sukrėstas, tad jį teko hospitalizuoti.

Premjeras Fritzas-Williamas Michelis, paskirtas liepos pabaigoje, ketino kartu su savo ministrais pasirodyti Senate, turinčiais patvirtinti jo bendrąją politiką. Šis žingsnis yra svarbus vyriausybei pradedant darbą.

Po pirmadienį ryte įvykusio incidento Senato sesija buvo atidėta neribotam laikui.

Haičio prezidentas Jovenelis Moise`as atšaukė kelionę į Niujorką, kur jis turėjo dalyvauti Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, sakoma pirmadienį vakare prezidentūros paskelbtame pranešime.

Planuota, kad jis išvyks sekmadienį, bet anksčiau J. Moise`as sakė atidėjęs kelionę, kol bus patvirtinta vyriausybė.

Anksčiau pirmadienį keli šimtai protestuotojų išėjo į gatves pareikšti nusivylimo J. Moise`o politika ir pastatė barikadų.

„Nenorime girdėti apie ministro pirmininko ratifikavimą. Mums iškilę rūpesčių ne dėl vyriausybės, o dėl prezidento: Jovenelis Moise`as yra nekompetentingas, – sakė protestuotojas Didier Benelis. – Jis nesugeba vadovauti, ir dėl to mūsų vargai tampa daug didesni.“

Sostinės komerciniuose rajonuose protestuotojai daužė parduotuvių vitrinas ir automobilių langus. Mažiausiai dvi transporto priemonės buvo padegtos, pasakojo ten esantis AFP žurnalistas.

Vienu metu demonstrantai susirėmė su pareigūnais prie viešbučio, kuriame, anot klaidingų gandų, buvo atvykę susitikti parlamento nariai. Šalia esanti parduotuvė buvo užimta ir padegta.