Pasaulyje

2019.09.22 14:30

Šri Lankos prezidentas nurodė pradėti naują tyrimą dėl Velykų teroro išpuolių

ELTA2019.09.22 14:30

Šri Lankos prezidentas Maithripala Sirisena sudarė komisiją, kuri turės atlikti naują tyrimą dėl Velykų sekmadienio teroro išpuolių, nusinešusių 268 žmonių gyvybes.

Įtariama, kad balandžio 21 d. sprogdinimus trijose bažnyčiose ir trijuose prabangiuose viešbučiuose surengė islamistų grupuotės.

Naujoji komisija, kuriai vadovaus Apeliacinio Teismo teisėjas, pradės savo darbą po Šri Lankos Katalikų Bažnyčios paskelbtų kaltinimų, esą iki šiol vykusių tyrimų nepakanka.

M. Sirisena nurodė komisijai ištirti už koordinuotus išpuolius atsakingų grupuočių veiklą ir išnagrinėti, ar pareigūnai ėmėsi tinkamų priemonių užkirsti kelią teroro aktams. Komisija per 6 mėnesius tyrimo išvadas turės pateikti prezidentui.

Vienas iš pagrindinių kaltinimų policijai ir kitoms šalies saugumo tarnyboms – pareigūnai esą nesiėmė tinkamų priemonių, net ir gavę užsienio žvalgybos ataskaitas apie islamistų rengiamus teroro išpuolius Šri Lankos bažnyčiose.

Vyriausybės teigimu, užsienio žvalgybininkai neįspėjo pareigūnų apie sprogdinimus. Iki šiol dėl įtarimų prisidėjus prie teroro išpuolių organizavimo yra sulaikyti daugiau nei 100 žmonių.