Pasaulyje

2019.09.22 09:19

Rouhani: užsienio pajėgos didina „nesaugumą“ Persijos įlankos regione

BNS2019.09.22 09:19

Irano prezidentas Hassanas Rouhani sekmadienį pareiškė, kad užsienio pajėgų buvimas didina „nesaugumą“ Persijos įlankos regione, JAV įsakius ten nusiųsti daugiau karių.

„Užsienio pajėgos gali sukelti problemų ir nesaugumo mūsų žmonėms ir mūsų regionui“, – per kasmetinį karinį paradą kalbėjo Irano lyderis.

Įtampa tarp Irano ir Jungtinių Valstijų išaugo po praėjusio savaitgalio atakų prieš Saudo Arabijos naftos pramonės infrastruktūrą, dėl kurių Vašingtonas ir Rijadas kaltina Teheraną.

Po tų atakų Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė, kad „karalystės prašymu“ siunčia į Saudo Arabiją karių pastiprinimą.

Savo kalboje sekmadienį H. Rouhani paragino Persijos įlankos regione esančias užsienio pajėgas „laikytis atokiau“.

„Jei jie nuoširdūs, jie neturėtų paversti mūsų regiono ginklavimosi varžybų vieta“, – pabrėžė iraniečių prezidentas.

„Jūsų buvimas visuomet atnešdavo į regioną skausmą ir vargą. Kuo toliau laikysitės nuo mūsų regiono ir mūsų šalių, tuo daugiau saugumo bus mūsų regione“, – tvirtino H. Rouhani.

Jis sakė, kad Teheranas norėtų artimiausiomis dienomis pateikti Jungtinėms Tautoms regioninio bendradarbiavimo planą, skirtą taikai užtikrinti.

„Šiuo jautriu ir svarbiu istoriniu momentu skelbiame savo kaimynams, kad tiesiame jiems draugystės ir brolybės ranką“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt