Pasaulyje

2019.09.21 10:48

Irano centrinis bankas sureagavo į naujas JAV sankcijas: nepadarys jokio poveikio

BNS2019.09.21 10:48

Irano centrinio banko valdytojas penktadienį pareiškė, kad prieš šią instituciją nukreiptos naujos JAV sankcijos yra Vašingtono neįgalumo daryti kokį nors „spaudimą“ simptomas, pranešė valstybinė naujienų agentūra IRNA.

„JAV administracijos sankcijos centriniam bankui vėl rodo, kokios yra tuščios jų rankos, mėginant rasti priemonę daryti spaudimą Iranui“, – IRNA citavo centrinio banko vadovą Abdolnaserą Hemmati.

Vašingtonas paskelbė virtinę sankcijų Teheranui, pernai gegužę pasitraukęs iš daugiašalės sutarties dėl šiitiškos respublikos branduolinės programos.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį paskelbė nurodė įvesti naujas sankcijas Irano centriniam bankui ir tvirtino, kad šios priemonės yra griežžiausios, kada nors Vašingtono taikytos kitai šaliai.

A. Hemmati komentavo, jog jeigu JAV sankcijos būtų veiksmingos, Irano „ekonominė padėtis būtų visiškai kitokia negu dabar“.

D. Trumpo administracija pažadėjo imtis atsako po praeitą savaitgalį įvykdytų atakų prieš Saudo Arabijos naftos infrastruktūros objektus. Vašingtonas dėl šių atakų kaltina Iraną, nors Teheranas tokius pareiškimus griežtai atmeta.

Atsakomybę už atakas prisiėmė Irano remiami Jemene veikiantys husių sukilėliai. Jie sakė praeitą šeštadienį pasiuntę bepiločių skraidyklių smogti Churaiso naftos gavybos kompleksui ir didžiausiai pasaulyje naftos apdorojimo įmonei Abkaike karalystės rytuose.

Jungtinės Valstijos jau anksčiau yra paskelbusios didelio masto sankcijų Iranui ir jo centriniam bankui, bet penktadienį šios institucijos darbas JAV Iždo departamento sprendimu buvo apibūdintas kaip terorizmo finansavimas.

Naujausios priemonės „nukreiptos prieš gyvybiškai svarbų finansavimo mechanizmą, kuriuo Irano režimas naudojasi remti savo teroristiniam tinklui, įskaitant Kudso [Jeruzalės] pajėgas, „Hizbollah“ ir kitus kovotojus, skleidžiančius terorą ir destabilizuojančius regioną“, sakoma iždo sekretoriaus Steveno Mnuchino pareiškime.

Kudso pajėgos vykdo tarptautines operacijas ir yra pavaldžios Irano elitinei Revoliucinei gvardijai, atsakingai už klerikalinio režimą apsaugą.

„Hizbollah“ – Libano šiitų kovotojų grupuotė ir politinė partija – yra viena glaudžiausių Irano partnerių regione.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt