Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.20 18:58

Rusijos prokurorai ketina pasiūlyti uždrausti dar 10 užsienio nevyriausybininkų

BNS 2019.09.20 18:58

Užsienio kišimąsi į Rusijos vidaus politiką tiriančios Valstybės Dūmos komisijos pirmininkas Vasilijus Piskariovas penktadienį pranešė, kad Generalinė prokuratūra nagrinėja 10 bylų dėl užsienio nevyriausybinių organizacijų (NVO) pripažinimo nepageidaujamomis.

„Generalinės prokuratūros pateiktais duomenimis, šiandien Generalinė prokuratūra nagrinėja dar 10 bylų, kad pripažintų dar 10 nevyriausybinių organizacijų nepageidaujamomis. Jų veikla pažeidžia Rusijos įstatymus ir daro ardančią įtaką mūsų šalies vidaus politikai, kelia grėsmę mūsų valstybės saugumui“, – sakė V. Piskariovas po komisijos posėdžio.

Pareigūnas konkrečių NVO neįvardino, tik pridūrė, kad sprendimas pripažinti organizacijas nepageidaujamomis gali būti priimtas ne visose bylose.

Pasak parlamentaro, per įvykusį posėdį Teisingumo ministerijos atstovas pranešė, kad Rusijoje užsienio agentėmis buvo pripažintos iš viso devynios užsienio žiniasklaidos priemonės.

„Tai reiškia, kad jos vykdė politinę veiklą šalies teritorijoje, veikiamos ir finansuojamos užsienio“, – sakė parlamentaras.

Pasak V. Piskariovo, komisijos posėdyje norėta išsiaiškinti kišimosi į Rusijos vidaus politiką mastą. „Mastas yra labai ir labai rimtas, todėl atitinkamai turi būti rimta vieninga reakcija ir atsakas“, – kalbėjo jis.

Penktadienį vykusiame komisijos posėdyje dalyvavo Centrinės rinkimų komisijos (CRK), visuomenės informavimo priemonių priežiūros tarnybos „Roskomnadzor“, Užsienio reikalų ir Teisingumo ministerijų atstovai. Posėdyje turėjo būti peržiūrėti surinkti nauji duomenys.

Anksčiau V. Piskariovas pranešė, kad Dūmos komisija laukia medžiagos apie bendrovių „Facebook“ ir „Google“ veiklą dieną prieš vietos valdžios rinkimus, kai draudžiama bet kokia rinkimų agitacija, taip pat pačią rinkimų dieną – rugsėjo 8-ąją.

„Anksčiau jau išsiuntėme paklausimus, kad gautume medžiagos apie kišimąsi į mūsų vidaus reikalus iš CRK ir „Roskomnadzor“. Ją išnagrinėję ketiname pakviesti bendrovių atstovus į komisijos posėdį pasiaiškinti“, – kalbėjo jis.

Komisijos vadovas taip pat informavo, kad paprašė kitų valstybės institucijų, politinių partijų ir visuomeninių organizacijų pranešti komisijai apie jų pastebėtus kišimosi iš užsienio atvejus.

Visi šie atvejai bus ištirti komisijos, pridūrė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi