Pasaulyje

2019.09.20 14:53

Vokietijos imigrantų apklausa išryškino jų tėvynainių ir vokiečių pažiūrų skirtumus

LRT.lt2019.09.20 14:53

Iš skirtingų šalių į Vokietiją atvykstantys pabėgėliai išskiria kai kuriuos esminius kultūrinius skirtumus, ypač kitokį vokiečių požiūrį į homoseksualumą, atskleidė ketvirtadienį paskelbti prieglobsčio prašytojų apklausos rezultatai, kuriuos pateikia naujienų agentūra „dpa“.

Vokietijos migracijos ir integracijos fondų ekspertų komiteto atlikta apklausa, kurios metu buvo apklausti iš vienuolikos pagrindinių šalių atvykstantys 369 prieglobsčio prašytojai, buvo pristatyta Berlyno Roberto Boscho fonde.

Devyni iš dešimties apklaustųjų teigė manantys, jog vokiečiai lygias homoseksualių ir heteroseksualių asmenų teises laiko „santykinai“ arba „labai svarbiomis“. Apklaustųjų manymu, jų gimtosiose šalyse šį klausimą svarbiu laiko vos 30 proc. žmonių.

Maždaug 40 proc. apklaustųjų – daugiausia šioje apklausoje – teigė, kad jiems „šiek tiek“ arba „labai sunku“ prisitaikyti prie šių skirtumų.

Daugelis taip pat pripažino, kad Vokietijoje kitaip nei jų gimtinėje vertinamas ir lyčių lygybės klausimas. Beveik trys ketvirtadaliai apklaustųjų teigė nesunkiai prie to prisitaikantys.

Daugiau nei trečdalis nurodė, kad vokiečiai rodo mažiau pagarbos ir noro rūpintis vyresniais šeimos nariais nei jų gimtinės gyventojai. Panašų susirūpinimą prieglobsčio prašytojai išreiškė ir dėl šeimos vaidmens.

Ekspertų komitetas pabrėžia, kad apklausa nereprezentuoja visų Vokietijoje gyvenančių pabėgėlių, tačiau teigia, jog siekė atsižvelgti į dažniausiai į Vokietiją nuo 2014 m. atvykstančias tautas.

Tyrimo, vykdyto 2017–2018 m., metu buvo apkalausti po 2014 m. į Vokietiją atvykę pabėgėliai iš Afganistano, Egipto, Albanijos, Eritrėjos, Irako, Irano, Nigerijos, Pakistano, Somalio, Sirijos ir Tuniso.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.