Pasaulyje

2019.09.20 13:31

Maskvos teismas nurodė paleisti į laisvę aktorių Pavlą Ustinovą

BNS2019.09.20 13:31

Maskvos teismas penktadienį nurodė paleisti į laisvę nuteistą aktorių Pavlą Ustinovą, kuris anksčiau šią savaitę buvo nuteistas kalėti pusketvirtų metų už smurtą prieš policiją per vieną opozicijos protestą, pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas.

P. Ustinovui vietoje arešto buvo skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Išvakarėse buvo pranešta, kad į teismą su prašymu paleisti P. Ustinovą į laisvę kreipėsi Rusijos generalinė prokuratūra, į kurią savo ruožtu kreipėsi aktoriaus advokatas Anatolijus Kučerena.

Maskvos teismas pirmadienį nuteisė 23 metų aktorių kalėti pusketvirtų metų už tai, kad per nesankcionuotą mitingą rugpjūčio 3 dieną jis pažeidė viešąją tvarką ir areštuojamas priešinosi pareigūnams. Dėl to vienam policininkui buvo sužeistas petys.

P. Ustinovas savo kaltę neigė ir tvirtino, kad net nedalyvavo tame proteste. Palaikymą jam reiškė teisių gynėjai ir garsūs rusai.

Dešimtys tūkstančių žmonių šią vasarą ėjo į Maskvos gatves protestuoti, kai valdžia atsisakė leisti garsiems opozicijos kandidatams dalyvauti sostinės parlamento rinkimuose rugsėjo 8 dieną.

Policija sulaikė šimtus protestuotojų ir nors dauguma jų buvo greitai paleisti, kai kuriems buvo pateikti rimti kaltinimai.

Savaitę prieš rinkimus penki asmenys buvo nuteisti kalėti laikotarpiams nuo dvejų iki ketverių metų.

Be to, vienas tinklaraštininkas buvo nuteistas penkerius metus kalėti pataisos kolonijoje už tviterio žinutę, kurioje ragino puldinėti policininkų vaikus. Žinutė buvo parašyta reaguojant į griežtas priemones prieš protestuotojus.

Protestuotojai tvirtino, kad jų mitingai buvo taikūs, o teisių gynimo grupės ir Vakarų šalys kaltino Rusijos policiją naudojant neproporcingai didelę jėgą prieš demonstrantus.

Protestai ir dėl jų taikomos griežtos priemonės yra rimčiausi nuo 2011–2012 metų demonstracijų bangos prieš Vladimiro Putino sugrįžimą į Kremlių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.