Pasaulyje

2019.09.20 10:58

Estijos prezidentė: Europos Sąjungoje pradedama pavargti nuo Ukrainos

LRT.lt2019.09.20 10:58

Kai kurios Europos Sąjungos šalys ima justi nuovargį dėl keblios politinės ir socialinės padėties Ukrainoje, sako Estijos prezidentė Kersi Kaljulaid.

Apie tai K. Kaljulaid užsiminė duodama interviu Ukrainos naujienų portalui „Evropeiskaja pravda“, kuomet jai buvo padėkota už Estijos paramą, priduriant, jog „platesnėje Europoje, regis, vis labiau pastebimas nuovargis nuo Ukrainos“.

„Taip. Ir šio nuovargio priežastis tame, kad mes daug metų duodame tuos pačius patarimus ir nematome, jog Ukraina taptų mažiau korumpuota, jos ekonomika – mažiau oligarchinė ir taip toliau. Todėl ganėtinai suprantama, kad tie klausimai kyla“, – sakė Estijos prezidentė.

Ji pabrėžė, kad tai nereiškia, esą „iki šiol niekas nebuvo daroma. Priešingai, reformos, įvykdytos ankstesniais metais, sukūrė pagrindą tam, kad dabar rezultatas būtų pasiektas“.

Pasak K. Kaljulaid, ukrainiečiams reikėtų sekti Estijos pramintu keliu, kai ji pati siekė narystės ES. „Darykite tai, ką privalote daryti pakeliui į ES, juk bet kokiu atveju jūs turite tą daryti. Jums reikia pakeisti ekonominį klimatą, reikia sąžiningos teisinės sistemos, nepriklausomos nuo aplinkybių“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt