Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.20 07:59

Italija ketina prisijungti prie Europos kariuomenių koalicijos

BNS 2019.09.20 07:59

Italija ketvirtadienį pranešė, kad ketina prisijungti prie Europos kariuomenių koalicijos, pasirengusios reaguoti į krizes prie žemyno sienų. Toks sprendimas priimtas pradėjus dirbti naujai šalies Vyriausybei, palaikančiai šiltesnius santykius su Europos Sąjunga.

Trečiadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas atvyko į Romą derybų su italų premjeru Giuseppe Conte, siekdamas atversti naują lapą santykiuose, pašlijusiuose vadovaujant euroskeptiškai populistinei Vyriausybei.

„Italija oficialiai pranešė apie savo pasirengimą prisijungti prie „Europos intervencijos iniciatyvos“ (EI2), suteikdama savo konkrečią nacionalinę patirtį saugumo sektoriuje Viduržemio jūros regione“, – sakoma G. Conte biuro pranešime.

Prie prancūzų vadovaujamos iniciatyvos jau prisijungė Belgija, Jungtinė Karalystė, Danija, Estija, Suomija, Vokietija, Nyderlandai, Portugalija ir Ispanija. Pagal EI2 atskiros šalys galėtų susivienyti operacijoms nepriklausomai nuo esamų ES ar NATO struktūrų.

Šia iniciatyva siekiama sugebėti greitai kurti bendras karines operacijas, evakuoti civilius arba suteikti pagalbą po nelaimių.

E. Macronas buvo šios idėjos iniciatorius. Jo teigimu, žemynui būtina „reali Europos kariuomenė“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi