Pasaulyje

2019.09.19 20:31

Rusija ir Kinija užblokavo JT rezoliuciją dėl paliaubų Sirijoje

BNS2019.09.19 20:31

Rusija ir Kinija ketvirtadienį vetavo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliuciją, raginančią nutraukti ugnį Sirijos šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje.

Per derybas dėl rezoliucijos projekto Rusija nesėkmingai siekė, kad į ją būtų įtraukta išimtis „antiteroristinėms operacijoms“.

Belgijos, Kuveito ir Vokietijos ambasadoriai primygtinai ragino neblokuoti šio dokumento ir tvirtino, kad jis yra „grynai humanitarinė“ priemonė.

Nepriimtoje rezoliucijoje sakoma, kad visos šalys turėtų nuo rugsėjo 21-osios vidurdienio Damasko (ir Lietuvos) laiku nutraukti kovinius veiksmus, „siekiant išvengti jau dabar katastrofiškos humanitarinės padėties Idlibo muhafazoje tolesnio pablogėjimo“.

Rusija ir Kinija pateikė alternatyvų projektą, dėl kurio gali būti balsuojama vėliau per ketvirtadienio posėdį.

Jame nurodoma, kad paliaubos nebūtų taikomos karinėms operacijoms prieš asmenis, grupes ar subjektus „susijusius su teroristinėmis grupuotėmis“.

Rusija remia Sirijos prezidento Basharo al Assado režimą, pastaruosius keturis mėnesius vykdantį kruviną karinę kampaniją, per kurią siekiama likviduoti džihadistų pajėgas Idlibe.

Trečiadienį JT generalinis sekretorius Antonio Guterres kartu su Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto vadovu Peteriu Maureriu paragino užbaigti Idlibe vykdomus aviacijos ir artilerijos bombardavimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.