Pasaulyje

2019.09.19 19:31

Prancūzijoje sugauta ant namų stogų klaidžiojusi juodoji pantera

Raimondas Čiuplys, BNS2019.09.19 19:31

Netoli Prancūzijos šiaurinio Lilio miesto trečiadienį buvo sugauta juodoji pantera, klaidžiojusi ant namų stogų lyg benamė katė, pranešė vietos valdžia.

Regiono priešgaisrinė tarnyba socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė didžiosios katės nuotraukų. Vienoje iš kurių matyti, kaip plėšrūnas spokso į triaukščio raudonų plytų pastato viršutinio aukšto langą.

Kitoje nuotraukoje matyti, kaip gyvūnas pastatytomis ausimis stebeilijasi į miestą, tarsi viena iš akmeninių chimerų ant Paryžiaus Dievo Motinos katedros fasado.

„Gavusi pranešimą... apie pavojingą gyvūną Šiaurės priešgaisrinė tarnyba aptiko didžiąją katę, laipiojusią lietaus latakais“, – rašoma tarnybos pranešime.

Regiono laikraštis „La Voix du Nord“ pranešė, kad iš privataus buto pabėgusi pantera „kartais sustodavo pažiūrėti, kaip rieda traukinys arba kaip apačioje esančiu šaligatviu sliūkina katė“.

Policininkai iš pradžių apsupo pastatą, o paskui, kai gyvūnas pro langą pateko į butą, kur anksčiau veikiausiai buvo laikytas, buvo iškviestas veterinaras, kuris užmigdęs panterą strėlyte su raminamaisiais.

Įtariama, kad panteros savininkas paspruko pro tą patį langą, bijodamas, kad jam bus apkaltintas neteisėtai laikęs laukinį gyvūną.

Nuraminta juodoji pantera, kuri yra maždaug 5–6 mėnesių amžiaus, buvo uždaryta į narvą ir perduota Prancūzijos gyvūnų apsaugos lygai.

Prancūzijos policija nuolat praneša apie privačiuose būstuose aptinkamus laukinius gyvūnus, tokius kaip didelės gyvatės ir liūtų jaunikliai. Pareigūnų dėmesio dažnai sulaukia socialiniuose tinkluose skelbiami vaizdo įrašai, kuriuose matyti parduodami gyvūnai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.