Pasaulyje

2019.09.19 17:21

Trudeau oponentai jam neatlaidūs: tai buvo rasistiška jau 2001-aisiais

Rinkimų įkarštyje Kanados premjeras sulaukė kaltinimų rasizmu. Nors dėl praeities veiksmų plaka save ir pats, oponentai Justinui Trudeau dovanoti nelinkę – jie sako, kad kaip nusidažyti veidą rudai esą yra 2019 metais, taip buvo ir anuomet, kai tą padarė būsimasis Kanados Vyriausybės vadovas – 2001-aisiais.

„Times“ žurnalo paviešintoje nuotraukoje J. Trudeau matomas nusidažęs veidą ir rankas per „Arabų nakties“ vakarėlį, ketvirtadienį popiet pasirodė ir vaizdo įrašas. Dabar Vakaruose tai plačiai laikoma nepriimtinu, nejautriu veiksmu.

Kanados tolerantiškumu didžiavęsis J. Trudeau dabar pats politinių oponentų kalamas prie sienos.

„Noriu kreiptis į visus žmones, kurie augo ir gyvena jausdami rasizmo skausmą. Noriu pasakyti, kad žinau, jog nebenorite tikėti Kanada, nebenorite tikėti savimi. Noriu jums pasakyti, kad esate vertingi ir mylimi. Nenoriu, kad netikėtumėte Kanada ir savimi. Nepasiduokite. Šioje šalyje yra daugybė žmonių, kurie tiki pagalba vieni kitiems“, – sako Jagmeetas Singhas, Kanados „Naujųjų demokratų“ partijos lyderis.

Atgailaujantis J. Trudeau, kurio Vyriausybėje yra septyni etninių mažumų atstovai, tvirtina, kad dabar puikus metas pažvelgti į praeities klaidas ir suprasti rasinės diskriminacijos problemas: „Tai yra dalis savirefleksijos, kurią visi turime atlikti vertindami praeities klaidas, už jas prisiimdami atskomybę. Svarbiausia, kaip judėsime į priekį kaip visuomenė ir kovosime su rasizmu, nukreiptu prieš juodaodžius, sistemine diskriminacija, nesąmoningu šališkumu ir kitais dalykais, kuriems pats nesu atsparus“.

Po mėnesio laukia rinkimai į parlamentą, kuriuose J. Trudeau siekia būti perrinktas. Tačiau pastarųjų metų skandalai jo populiarumą nusmukdė perpus, o pagrindinis konkurentas negailėjo kritikos už šiandieninį skandalą.

„Buvau labai sukrėstas ir nusivylęs, kai sužinojau apie Justino Trudeau veiksmus. Nusidažyti veidą rudai yra atviros patyčios ir rasizmas. Tai buvo lygiai taip pat rasistiška 2001-aisias, kaip ir dabar, 2019-aisias. Šiandien kanadiečiai pamatė žmogų be gebėjimo spręsti, be sąžiningumo – pamatė asmenį, netinkantį vadovauti šaliai“, – teigė Kanados konservatorių lyderis Andrew Scheeras.

Kanados Vyriausybę pavasarį sukrėtė didelis skandalas dėl įtariamo kyšininkavimo ir galimos politinės įtakos teisėsaugai.

Buvusi generalinė prokurorė ir teisingumo ministrė Jody Wilson-Raybould kovą paliudijo, kad J. Trudeau ir aukšto rango jo Vyriausybės nariai nederamu būdu ir su „užslėptais grasinimais“ esą mėgino daryti jai spaudimą nutraukti Kanados inžinerijos įmonei „SNC-Lavalin“ 2015 metais iškeltą bylą dėl įtarimų korupcija Libijoje.

Monrealyje įsikūrusi įmonė „SNC-Lavalin“ įtariama 2001–2011 metais sumokėjusi dešimtis milijonų dolerių kyšių, kad užsitikrintų Libijos Vyriausybės užsakymų Moamero Kadhafi valdymo metais.

Plačiau – Igno Kinčino reportaže nuo 5.33 min.

Žinios. Valdančioji koalicija oficialiai sustiprino savo pozicijas su frakcija „Lietuvos gerovei“