Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.19 16:16

Lukašenka: vaikų valdžios perdavimui neruošiu

BNS 2019.09.19 16:16

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad jo vaikai nėra ruošiami perimti šalies prezidento valdžią. 

„Vaikus pradeda skaičiuoti. Taigi, paklausykite – jokių vaikų neskaičiuokite. Neruošiu aš jokių vaikų jokiam valdžios perdavimui“, – pareiškė A. Lukašenka vyriausybės posėdyje, kur buvo nagrinėjamos 2020 metų makroekonominės prognozės.

Baltarusijos vadovas, kurį citavo valstybinė naujienų agentūra „BelTa“, sakė, jog daugelis aukščiausio rango pareigūnų jau susimąsto apie savo ateitį, artėjant 2020 metų prezidento rinkimams.

„Žinau, kad daugelio jūsų ir kitų pareigų galvose sukasi mintys: rinkimai ir kiti reikalai, kas bus, kas dirbs...“ – tęsė A. Lukašenka. „Viešai jums atsakysiu į šį klausimą: tas, kas šiandien dirba ir įgyvendina prognozes, planus, atneša šaliai pelno – žinoma, kad dirbs. Nesilaikau artimųjų ir tolimųjų [pareigūnų] politikos“, – sakė jis.

„Su manimi, kaip ir anksčiau, dirbs tik tie, kas nori dirbti ir moka manęs klausyti bei vykdyti mano nurodymus“, – pridūrė prezidentas.

„Jeigu [premjeras Sergejus] Rumas ir [prezidento administracijos vadovė] Natalija Kočanova, vicepremjerai ir ministrai manęs negirdi, tuomet geriau tegul pasiima savo portfelius ir išeina iš karto“, – kalbėjo A. Lukašenka.

A. Lukašenka turi tris sūnus: Viktorą, Dmitrijų ir Nikolajų. Vyriausiasis prezidento sūnus Viktoras šiuo metu dirba prezidento padėjėju nacionalinio saugumo klausimais ir yra Baltarusijos saugumo tarybos narys.

Dmitrijus Lukašenka yra valstybinio visuomeninio susivienijimo „Prezidento sporto klubas“ tarybos pirmininkas. Jauniausiasis sūnus, 15 metų Nikolajus, tebėra moksleivis. Jis dažnai matomas su tėvu viešumoje, lydi jį ir valstybinių vizitų progomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi