Pasaulyje

2019.09.19 15:07

Iranas įspėja dėl atviro karo, jei bus užpultas

ELTA2019.09.19 15:07

Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas įspėjo dėl drastiškos konflikto su Saudo Arabija ir JAV eskalacijos, jei jo šalis bus užpulta. Karinio smūgio prieš Iraną rezultatas būtų plataus masto karas su daug aukų, pareiškė jis ketvirtadienį stočiai CNN, informuoja agentūra „Reuters“.

Iranas, anot ministro, nenori karo ir nenori dalyvauti karinėje konfrontacijoje. „Bes mes nedvejosime nė akimirkos, jei reikės ginti mūsų teritoriją“, – pabrėžė M. J. Zarifas.

JAV ir Saudo Arabija kaltina Iraną atakomis prieš Saudo Arabijos naftos objektus. Islamo Respublika tai neigia. Atsakomybę už savaitgalio atakas prisiėmė Irano sąjungininkai Jemeno husių sukilėliai.

M. J. Zarifas interviu taip pat dar kartą atmetė bet kokias Irano sąsajas su ataka. „Aš žinau, kad tai nebuvome mes“, – teigė jis.

Be to, Iranas esą ir toliau pasirengęs kalbėtis ir su Saudo Arabija, ir su Jungtiniais Arabų Emyratais. Tačiau su JAV Teheranas derėsis tik tada, kai bus atšauktos visos šalia taikomos sankcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.