Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.19 18:55

Buvęs JK premjeras Cameronas teigia apgailestaujantis dėl „Brexito“, bet nejaučia savo kaltės

LRT.lt 2019.09.19 18:55

Naujame BBC dokumentiniame filme buvęs Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas sako, kad jam gaila, kas nutiko šaliai dėl jo paskelbto „Brexito“ referendumo, tačiau tvirtina, kad nejaučia dėl to kaltės.

„Man tikrai labai gaila dėl kai kurių dalykų, kurie nutiko, ir aš apgailestauju dėl tam tikrų savo sprendimų ir pasirinkimų. Aš neapgailestauju dėl to, kad surengėme referendumą, susietą su derybomis, kad būtų pašalintos realios problemos, […] su kuriomis Europoje susidūrė Britanija. Bet giliai apgailestauju, kad tai, ką bandžiau padaryti, nesuveikė“, – buvęs premjeras atviravo „BBC One“ kanalo sukurtame dokumentiniame filme „Camerono metai“.

D. Cameronas paskelbė referendumą dėl Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungoje ir 2016 metų birželį rinkėjams balsavus už pasitraukimą pasitraukė iš premjero posto.

Dviejų dalių dokumentiniame filme D. Cameronas atvirauja apie įvykius, nutikusius prieš ir po referendumo, po kurio šalis paniro į politinį chaosą ir dėl kurio daug kas kaltina jį. Ir kritikai, ir kai kurie buvę bendražygiai – tokie kaip buvęs Liberalų demokratų partijos lyderis ir vicepremjeras Nickas Cleggas – tvirtina, kad referendumu D. Cameronas siekė išspręsti vidines Konservatorių partijos problemas.

„Surengti referendumą iš esmės tam, kad suvaldytum vidines problemas savo paties partijoje, o tada permesti šią dilemą likusiai šaliai ant pečių, nes nesugebi suvaldyti savo partijos, – tai nėra gera priežastis“, – filme kalba N. Cleggas.

D. Cameronas taip pat papasakojo apie momentą, kai jo bendražygis konservatorius Borisas Johnsonas nusprendė palaikyti „Brexitą“. Pasak D. Camerono, dabartinis premjeras B. Johnsonas tokiu būdu savo asmeninius interesus iškėlė virš šalies gerovės.

„Jis manė, kad kovodamas dėl išstojimo jis stojo į romantišką, nacionalistinę, konservatyvią pusę ir pasirodys kaip didvyris. Manau, kad jis nė minutės netikėjo, kad jo pusė laimės, – kalba D. Cameronas. – Taigi galų gale, manau, jis savo politinę karjerą iškelė virš to, kas, jo paties manymu, būtų buvę geriau šaliai.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi