Pasaulyje

2019.09.19 12:37

Klimato aktyvistė Greta Thunberg JAV Kongresui: klausykite ne manęs, klausykite mokslininkų

ELTA2019.09.19 12:37

Paauglė, aplinkosaugos aktyvistė iš Švedijos Greta Thunberg, kalbėdama JAV Kongrese, paragino JAV įstatymų leidėjus „paklausyti mokslininkų“ ir imtis veiksmų dėl klimato kaitos.

G. Thunberg, esanti JAV sostinėje jau nuo praėjusios savaitės, trečiadienį kalbėjo šalies Kongrese ir sukritikavo JAV esant „didžiausia istorijoje teršėja anglies dioksidu“.

„Nenoriu, kad klausytumėte manęs. Noriu, kad klausytumėte mokslininkų“, – teigė 16 metų amžiaus Greta Thunberg ir pridūrė: „Noriu, kad imtumėtės realių veiksmų.“

Mergaitė pridūrė, kad vis dėlto JAV vienintelė tauta pasaulyje, kuri pareiškė ketinimą pasitraukti iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo, nes šis susitarimas yra blogas šaliai.

G. Thunberg nuo 2018 metų rugpjūčio kiekvieną penktadienį, daugiausiai pamokų metu, eidavo protestuoti prie parlamento Stokholme, reikalaudama kovoti su klimato kaita. Paauglės protestas įkvėpė mokinius visame pasaulyje penktadieniais praleisti pamokas ir eiti į gatves reikalauti imtis veiksmų dėl klimato kaitos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.