Pasaulyje

2019.09.19 11:27

Prancūzijos ir Italijos lyderiai sutarė keisti ES migracijos sistemą, nesolidarioms narėms grėstų sankcijos

ELTA2019.09.19 11:27

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Italijos premjeras Giuseppe Conte paragino reformuoti neefektyvią ES imigracijos politiką, dėl nesėkmių kaltindami solidarumo trūkumą.

E. Macrono teigimu, ES valstybėms, kurios nesilaikys naujosios imigracijos politikos, gali būti taikomos ir finansinės sankcijos.

„Europos Sąjunga neparodė pakankamai solidarumo su šalimis, į kurias atvyksta migrantai, ypač su Italija. Prancūzija yra pasirengusi užtikrinti solidarumą, pakeičiant Dublino susitarimus“, – sakė E. Macronas, kalbėdamas apie ES įstatymus, kurie atsakomybę už migrantus priskiria toms šalims, į kurias migrantai atvyksta pirmiausia.

Prancūzijos lyderis paragino parengti susitarimą, kuriame dalyvautų visos ES šalys, o nedalyvaujančias „nubausti finansiškai“, taip atkartodamas Italijos reikalavimus.

Įprastai migrantai į ES patenka pirmiausia per Italiją ir Maltą. Šios šalys ne kartą skundėsi dėl pernelyg didelės imigracijos naštos, palyginti su kitoms ES valstybėmis.

Savo ruožtu G. Conte teigė siekiantis, kad migracija nebūtų antieuropietiškos propagandos dalimi.

„Migracija yra sudėtingas fenomenas. Europai gyvybiškai svarbu pereiti prie struktūrinio, o ne chaotiško, migracijos valdymo. Migracija neturi būti antieuropietiškos propagandos tema“, – spaudos konferencijoje sakė G. Conte.

Naujajai migrantų pasidalijimo sistemai, žiniasklaidos duomenimis, žalią šviesą uždegė Prancūzija ir Vokietija, prie jų prisidėjo ir Liuksemburgas, Malta, Portugalija, Rumunija ir Ispanija.

„Politiniai nesutarimai lėmė tai, kad dabartinis metodas yra labai neefektyvus. Daugybė viską paaukojusių moterų ir vyrų klajoja Europos paraštėse ir niekas už tai neprisiima atsakomybės. Mes visi kolektyviškai nepasirūpiname tais, kurie turi tikrą teisę sulaukti prieglobsčio, o tie, kurie tokios teisės neturi, privalo būti kuo skubiau sugrąžinti“, – sakė E. Macronas, ne kartą siekęs atskirti nuo karo bėgančiuosius ir geresnio gyvenimo ieškančius ekonominius migrantus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.