Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.18 22:38

Trumpas skelbia, kad yra daug būdų surengti trumpą karą prieš Iraną

LRT.lt 2019.09.18 22:38

Trečiadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad yra daugybė galimybių vykdyti trumpą karą prieš Iraną. Toks pareiškimas paskelbtas po to, kai Saudo Arabija paskelbė įrodymus apie tai, kad Iranas smogė didžiausiai Saudo Arabijoje ir pasaulyje naftos apdorojimo įmonei bei telkiniui, skelbia „Reuters“.

Saudo Arabija trečiadienį demonstravo raketų ir dronų likučius, kurie, jų teigimu, buvo panaudoti išpuolio metu, kurį „neabejotinai rėmė“ Techeranas.

„Yra daugybė variantų. Yra geriausias variantas ir yra mažiau gerų variantų. Mes matysime. Aš sakau, kad kraštutinė galimybė – karas“, – Kalifornijoje susirinkusiems žurnalistams sakė JAV prezidentas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, jau anksčiau įvedęs Irano ekonomikai skaudžiai smogusias ekonomines sankcijas, trečiadienį pažadėjo „reikšmingai padidinti“ šias priemones ir pelnė pagyrimų iš Rijado ir Izraelio.

Iranas neigia, kad prisidėjo prie išpuolio. Atsakomybę dėl atakų oficialiai prisiėmė Jemene veikiantys Irano remiami husių sukilėliai. Jie teigė, kad per smūgį Saudo Arabijai panaudojo 10 dronų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi