Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.18 14:25

Indija visiškai uždraudė elektronines cigaretes

ELTA, LRT.lt 2019.09.18 14:25

Indija trečiadienį paskelbė apie visišką elektroninių cigarečių prekybos draudimą. Šalyje įsigaliosiantis draudimas gaminti, importuoti, platinti ir prekiauti elektroninėmis cigaretėmis pasirodė praėjus dienai po to, kai Niujorkas tapo antrąja JAV valstija, uždraudusia aromatizuotas elektronines cigaretes.

„Sprendimas buvo priimtas atsižvelgus į elektroninių cigarečių poveikį šiandienos jaunimui“, – žurnalistams Naujajame Delyje sakė finansų ministrė Nirmala Sitharamanas.

Didesnį elektroninių cigarečių prieinamumą skatina jų gamintojai ir kai kurios Vyriausybės, įskaitant Didžiosios Britanijos.

E-cigaretės yra pristatomos kaip saugesnė alternatyva tradicinėms cigaretėms ir kaip būdas mesti rūkyti, vis dėlto, kritikų teigimu, jose randame kenksmingų medžiagų, o jų skysčio aromatai ypač traukia paauglius, taip kyla priklausomybės nuo nikotino pavojus.

Jungtinėse Valstijose pernai elektronines cigaretės rūkė apie 3,6 mln. pagrindinių ir vidurinių mokyklų moksleivių. 2017 m. šis skaičius siekė 1,5 mln. JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija praeitą savaitę paskelbė uždrausianti aromatizuotas elektronines cigaretes.

Lietuvoje jos kol kas visų rūšių e-cigaretės legalios, tačiau jau esama siūlymų riboti prekybą. Seimo narys Mykolas Majauskas įregistravo pataisą, kuria kvapiųjų medžiagų nikotino skystyje turinčios elektroninės cigaretės būtų uždraustos.

Taip tikimasi sumažinti jų patrauklumą tarp nepilnamečių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi